João Cancelo skončil svoje hosťovanie a Portugalčan by mal po EURO začať predsezónnu prípravu v Manchestri City, s ktorým má platnú zmluvu. Anglický klub si však obrancu nehodlá ponechať, no na druhej strane nesúhlasí s ďalším hosťovaním. Arabské kluby táto situácia teší.

Hoci sa Hansi Flick nebráni definitívnemu získaniu Cancela, tréner a klub majú iné priority: defenzívneho záložníka a klasického krídelníka. Až po získaní hráčov na tieto posty by bola Barcelona pripravená sadnúť si za rokovací stôl s Manchestrom City, ale opäť by do úvahy prichádzalo len hosťovanie. Angličania s tým ale nebudú súhlasiť a chcú sa definitívne zbaviť obrancu, s ktorým Guardiola nie je úplne spokojný.

Ako informoval Lluis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport, situáciou obrancu sa zaoberajú Al-Ahli a Al-Ettifaq, pre ktoré pokrytie prestupových nákladov a gigantické zvýšenie platu samozrejme nie je problém. Kluby v Saudskej Arábii budú pokračovať v love na hráčov zvučného mena, aby sa presadili na majstrovstvách sveta, ktoré sa v krajine uskutočnia v roku 2034. Veľa bude záležať na samotnom Cancelovi, ktorý podľa medializovaných informácií už informoval svojho zamestnávateľa, že jeho prioritou je Barcelona a ponuky z iných klubov nemá v úmysle riešiť.

Barcelona si cení všestrannosť obrancu a jeho ofenzívne dispozície. V Lige majstrov dokázal Barcelone vybojovať dôležité stretnutie s FC Porto, ale na druhej strane úplne zlyhal v zápase s PSG a v ligovom El Clásicu. Veľa závisí od prestupových rozhodnutí Barçy. Na ľavej strane obrany by mal v budúcej sezóne nastúpiť Alejandro Balde, ktorý sa vracia po zranení, a v zálohe je aj talentovaný Héctor Fort. Na pravom krídle pravdepodobne uvidíme Julesa Koundého, hoci v prípade odchodu Arauja (čo bude kvôli jeho zraneniu ťažké) by sa Francúz mohol presunúť do stredu obrany a v takom prípade by jeho miesto zaujal João Cancelo.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-10 19:39:13
neviem naco caka tam moze vpredu sebcit a vzadu chybovat a s tou technikou par kozoyebov obohraje v pohode