Lamine Yamal sa už stal hviezdou svetového formátu. Majstrovstvá Európy z neho urobili jedného z najlepších hráčov na svete a Barça má šťastie, že ho má vo svojich radoch. Niektorí však majú obavy, že takýto rýchly rozvoj by mohol spôsobiť problémy, keď hráč dovŕši 18 rokov, keď sa predĺži jeho zmluva. Katalánsky denník Sport upokojuje: Barcelona sa o budúcnosť Lamine Yamala neobáva.

Lluis Miguelsanz z denníka Sport ubezpečuje, že budúcnosť Lamine Yamala v FC Barcelona je plne zaručená. Lamine podpísal s Barçou zmluvu do roku 2026 s odstupnou klauzulou vo výške 1 miliardy eur, ale existuje aj súkromná dohoda o predĺžení jeho kontraktu do roku 2030, keď dovŕši 18 rokov. Táto dohoda je podľa novinára pevne daná, ale zdroje z klubu ho ubezpečujú, že vzhľadom na hráčove úspechy nemožno vylúčiť revíziu zmluvy.

Barça aj Lamine Yamal sa vlani v lete plne zhodli na tom, že sa ich cesty nemienia rozísť. Mladý hráč sa v klube cíti veľmi dobre a Barça v ňom vidí svoju veľkú hviezdu. Považuje ho za meradlo športového projektu Blaugranas v najbližších rokoch. Z tohto dôvodu sa klub a jeho agent Jorge Mendes dohodli na dlhodobej dohode, v ktorej už bol načrtnutý plán jeho kariéry. A všetko bolo spečatené.

Lamine mohol predĺžiť zmluvu len o 3 sezóny - do roku 2026 -, pretože to je maximálna doba, ktorú zákon povoľuje na podpísanie jeho prvej profesionálnej zmluvy. Obe strany sa však dohodli na novej zmluve do roku 2030 s už dohodnutými sumami a rovnakou odstupnou klauzulou. Dobré vzťahy s hráčovým agentom tiež uľahčili situáciu napriek tomu, že na stole boli prehnané ponuky. Všetci sa zhodli, že Barcelona je pre hráča najlepším ekosystémom na napredovanie.

Nie je vylúčené, že druhá zmluva do roku 2030 by sa mohla zmeniť ešte pred nadobudnutím platnosti, keďže dohodnuté sumy nemusia byť dostatočné. Barça už predpokladá priaznivý rozvoj hráča v nasledujúcich rokoch, ale jeho výkony na medzinárodnej scéne sú natoľko dobré, že klub by mohol podmienky ešte vylepšiť, aby bol hráč spokojný a aby bolo jasné, že bude pre klub absolútnym meradlom.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.