Zmluva Sergiho Roberta s FC Barcelona vypršala 30. júna, čím sa futbalista stal po 18 rokoch v klube voľným hráčom. Stále nie je vylúčené, že Barça ponúkne futbalistovi ročný kontrakt, pričom Roberto uprednostňuje Kataláncov pred všetkými ostatnými možnosťami.

Hráči Barcelony dnes absolvovali lekárske testy v Ciutat Esportiva, po ktorých mal nasledovať prvý tréning. Sergi Roberto je momentálne "suspendovaný". Dnes je jasné, že odchovanec La Masie chýbal na tréningu a bude musieť trénovať na vlastnú päsť, kým sa nevyrieši jeho situácia so zmluvou. Z právneho hľadiska Roberto momentálne nie je hráčom FC Barcelona a môže sa upísať akémukoľvek klubu.

Xavi Hernández, ktorý bol na konci sezóny prepustený, bol najväčším zástancom toho, aby kapitán zostal, čím sa Sergiho vyjednávacia situácia výrazne zhoršila. Hoci Hansi Flick nie je proti zotrvaniu obrancu, nepovažuje ho za kľúčového hráča a nebude namietať, ak mu Barça neponúkne novú zmluvu. Finančná situácia je chúlostivá a existuje limit na umiestnenie nového defenzívneho záložníka a krídelníka, ako aj registrácia predĺžených zmlúv kľúčových hráčov.

Ako informuje Javi Miguel, Sergi Roberto čaká na telefonát z FC Barcelona a je pripravený súhlasiť s predĺžením zmluvy o ďalší rok za rovnakých podmienok, aké mal v poslednej zmluve. Problémom je, že klub sa neponáhľa a čaká, ako sa situácia vyvinie v prestupovom období. Na ťahu je teraz Sergi Roberto, ktorý môže buď čakať až do samého konca na ponuku, ktorá nemusí prísť, alebo prijať jednu z ponúk, ktoré má na stole. Ak si vyberie druhú možnosť, jeho kapitánsku pásku pravdepodobne prevezme Marc-André ter Stegen.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-07-10 19:32:44
Sa nacakas.Teda dufam
2024-07-10 19:37:36
kozoyeb by ho hned nalakal na peniaze ale asi sa mu moc z barcelony nechce comu aj rozumiem. mesto, more, klima, spolocnost...