Minulá sezóna bola pre záložníka Barcelony Frenkieho de Jonga jednou z tých, na ktoré by najradšej zabudol, keďže utrpel tri zranenia a všetky sa týkali členka, čo v klube vyvolalo obavy. Posledné zranenie členka utrpel De Jong v apríli, a hoci sa očakávalo, že sa stihne zotaviť do EURO2024, nestalo sa tak.

Holandský internacionál sa ešte úplne nezotavil, no opuch členka, ktorý sa včera objavil na začiatku predsezónnej prípravy, vyvolal v klube obavy. Katalánsky denník Sport v tejto súvislosti informuje, že okrem očividného opuchu pravého členka De Jonga v súčasnosti lekársku službu Barcelony a trénerský štáb najviac trápi stav vonkajšieho bočného väzu tohto členka.

V posledných týždňoch a po vynechaní z holandskej nominácie na majstrovstvách Európy absolvoval De Jong pravidelné konzultácie v Ciutat Esportiva. De Jong bol s väzom veľmi opatrný, keďže sa snažil získať späť stratenú stabilitu, ale nastal čas začať zvyšovať záťaž a vystaviť členok väčšiemu tlaku.

V súčasnosti sa zvažujú dva scenáre: prvý vyzýva na konzervatívny prístup k členku, aby sa zistilo, či reaguje adekvátne a hráč môže pokračovať v súčasnom procese zotavovania v nádeji, že bude pripravený na záverečnú časť predsezónnej prípravy. Druhá možnosť je skôr drastickejšia. Ak bude pravý členok vykazovať známky nestability, začne sa črtať hrozba operácie.

Treba si uvedomiť, že artroskopická operácia by ho vyradila z hry približne na niekoľko mesiacov. Inými slovami, vynechal by začiatok sezóny. Teraz už zostáva len určiť skutočnú silu členka a najmä posúdiť stabilitu vonkajšieho bočného väzu, a až potom sa rozhodnúť, aký postup zvoliť.

zdroj: sport.es
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-11 08:55:05
Vymením De Jonga,Pedriho a Arauja za Rodriho a pridám ako bonus Peňu.....