Dani Olmo vyvoláva medzi fanúšikmi Barcelony zmiešané pocity. Na jednej strane je to všestranný a nepochybne talentovaný hráč, na druhej strane nie je typickým krídelníkom a jeho štatistiky nerobia veľký dojem. Podľa správ médií mala jeho odstupná klauzula vo výške necelých 60 miliónov eur vypršať budúci pondelok, ale vzhľadom na postup španielskej reprezentácie na finále EURO2024 sa termín predĺži.

Dani Olmo má s RB Lipsko zmluvu do roku 2027 a jeho odstupná klauzula vo výške necelých 60 miliónov eur mala vypršať 15. júla. Podľa Jordiho Gila z katalánskeho denníka Sport však postup Španielska do finále EURO2024 znamenal, že termín sa predĺžil na 20. júla. Finále EURO je totiž naplánované na 14. júla, a hráč tak bude mať viac času popremýšľať o svojej budúcnosti.

Veľmi dobré výkony Španiela na prebiehajúcom EURO podnietili diskusie o tom, či sa nájde záujemca ochotný túto klauzulu vyplatiť. Stredopoliar sa v katalánskych médiách často objavoval ako jeden z prestupových cieľov na nadchádzajúce leto, ale Barcelona teraz čelí silnej konkurencii.

Podľa správ denníka Daily Mirror (podotýkame, že nejde o veľmi dôveryhodné médium) sa o služby Olma zaujíma najmä Chelsea, ktorá si cení Španielovu všestrannosť, zatiaľ čo ostatné anglické kluby, ktoré nie sú menovite uvedené, tiež skúmajú možnosť zaplatenia klauzuly, aby sa nemuseli zúčastniť dražby. Objavili sa aj správy o záujme Bayernu Mníchov alebo Manchestru City. RB Lipsko dúfa, že by po 20. júli mohlo za svojho hráča požadovať 60 - 70 miliónov libier.

Dani Olmo je odchovancom Barcelony a neuzatvára možnosť návratu do katalánskeho klubu. Všetko však nasvedčuje tomu, že Barça za neho oficiálnu ponuku nepodá. Klub vynaloží obrovské úsilie, aby na Camp Nou priviedol výborne rozbehnutého Nica Williamsa, a zvyšok peňazí musí použiť na kúpu klasického defenzívneho stredopoliara, ktorý v kádri Hansiho Flicka chýba.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-07-11 09:49:40
Musím priznať,že som vôbec nebol za to,sa o neho zaujímať,ale na ME ma veľmi prekvapil a aj keď sa to nedá porovnávať podľa pozícii,je tam väčším prínosom ako Nico,Nico odohral výborných 1,5 zápasu....
2024-07-11 11:37:04
DM v time nechyba. Stale je tu predsa Romeu 🤔