FC Barcelona sa vráti k tréningu v stredu 10. júla. Káder, ktorý bude mať Hansi Flick k dispozícii, ešte nie je konečný a jednou z najväčších neznámych pred začiatkom sezóny je počet hráčov prvého tímu. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ktoré čísla by mohli zmeniť majiteľa.

"2"

Tradičné číslo pravých obrancov Barçy. V sezóne 2023/24 ho nosil João Cancelo, ktorý však už oficiálne nie je hráčom Blaugranas. Klub sa ho však pokúsi opätovne získať a v prípade úspechu mu "2" bude stále patriť. Ak nie, možno pripadne Hectorovi Fortovi, ak bude registrovaný v prvom tíme.

"10"

Niektorí hovoria, že desiatka by mala byť vyradená, iní poukazujú na finančnú a marketingovú hodnotu čísla a pravidlá La Ligy, ktoré stanovujú, že každý hráč musí mať číslo od 1 do 25. Teraz oficiálne patrí Ansu Fatimu, ktorý sa vrátil z hosťovania v Brightone. Jeho odchod je však dosť pravdepodobný a klub by nechcel týmto číslom opäť "plytvať". Možnosť, že ho v sezóne 2024/25 bude vlastniť Lamine Yamal, sa zdá byť čoraz vážnejšia.

"12"

Číslo bez majiteľa od odchodu Martína Braithwaita v lete 2022. Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo by mohlo skončiť na chrbte Mikayila Fayeho, ak sa stane hráčom prvého tímu. Ďalšou možnosťou je napríklad Alex Valle.

"14"

Historické číslo Barcelony, ktoré v minulej sezóne vlastnil João Felix. Portugalčanova budúcnosť je však ešte menej istá ako budúcnosť Joãa Cancela. Nie je preto vylúčené, že dres s číslom "14" bude v sezóne 2024/25 nosiť niekto iný.

"17"

Po odchode Marcosa Alonsa sa uvoľnilo číslo "17". Dlho sa očakávalo, že ho prevezme Lamine Yamal. Ak bude 16-ročnému mladíkovi nakoniec pridelené číslo "10", "17stka" by mohla smerovať za Nicom Williamsom, ak sa podarí sfinalizovať jeho prestup. Bask hrá s týmto číslom za španielsku reprezentáciu na EURO2024.

"18"

Toto číslo teraz patrí Oriolovi Romeuovi, ale je takmer isté, že defenzívny stredopoliar toto leto Barçu opustí. Momentálne neexistuje žiadny konkrétny kandidát, ktorý by toto číslo prevzal. Možno to bude prípadný nový pivot, napríklad Mikel Merino alebo Joshua Kimmich.

"20"

Po vypršaní zmluvy Sergiho Roberta nemá "20" momentálne žiadneho majiteľa a podľa Mundo Deportivo, ak súčasný kapitán s klubom nepodpíše novú zmluvu, pravdepodobne ju získa Marc Casadó.

"24"

Toto číslo patrí Ericovi Garcíovi, ktorý sa vrátil z hosťovania v Girone. Nedá sa však vylúčiť, že ak obranca zostane, bude chcieť nosiť nižšie číslo, možno "5", ak sa s klubom nakoniec rozlúči Iñigo Martínez a podľa posledných správ práve mladší Španiel získava väčšie uznanie od Hansiho Flicka. "24" by potom mohli dostať napríklad Héctor Fort, Mika Faye alebo Alex Valle.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-11 09:40:15
Číslo 10 rovnaké ako všetky ostatné a za mňa úplne jedno kto ho bude mať