Lamine Yamal sa počas prebiehajúcich majstrovstiev Európy blysol v parádnej forme a Barcelona chce okolo tohto mladého talentovaného hráča vybudovať svoj budúci tím.

Podľa novinára Alexa Pintanela klub považuje Yamala za ústrednú postavu svojho dlhodobého projektu, ktorého cieľom je vytvoriť mužstvo, ktorému sa bude pod jeho vedením dariť. Yamalove hviezdne výkony na EURO2024 nezostali v Barcelone bez povšimnutia. Jeho vynikajúci výkon proti Francúzsku, v ktorom vsietil rozhodujúci gól, priniesol klubu obrovskú radosť, najmä prezidentovi Joanovi Laportovi, ktorý po zápase neskrýval nadšenie.

Napriek svojej mladosti Yamal prekonal všetky očakávania a Barcelona je opatrná v tom, aby ho zaťažovala porovnávaním s Lionelom Messim, pričom uznáva, že hoci je Yamal ešte len na začiatku kariéry a musí sa ešte veľa učiť, jeho pôsobenie na ihrisku pripomína argentínsku legendu. Tréneri v La Masii, slávnej barcelonskej mládežníckej akadémii, priznávajú, že od čias Messiho nevideli takýto talent, pričom Yamalova schopnosť rozhodovať zápasy vedie k nevyhnutným paralelám.

Yamal je už teraz obľúbený u fanúšikov

Za mimoriadne krátky čas si získal srdcia barcelonských fanúšikov. Klub sa snaží, aby sa cítil dobre, bol cenený a bol ústrednou súčasťou jeho plánov: "Chceme, aby sa cítil pohodlne, šťastne, dôležitý a aby bol súčasťou hlavného jadra projektu," hovoria zdroj z prostredia klubu.

Barcelona si je vedomá, že nemôže finančne konkurovať ostatným klubom, ktoré ponúkajú astronomické zmluvy. Preto je ich stratégiou vybudovať silný, víťazný tím, ktorého srdcom bude Yamal. Súčasťou tohto plánu je aj potenciálny podpis zmluvy s Nicom Williamsom, čo má zabezpečiť Yamalovo šťastie a posilniť útočnú silu tímu. Celkovo je klub odhodlaný poskytnúť Yamalovi všetko, čo potrebuje k úspechu.

Dosiahnuť takýto vplyv vo veku len 16 rokov je výnimočné, ale Yamal to dokázal. Je to výnimočný talent, podobne ako bol Messi v rovnakom veku.  Zaujímavé je, že bývalý tréner Xavi bol nápomocný pri výchove Yamala a viedol ho počas jeho rýchleho rozvoja v posledných mesiacoch. Xavi od začiatku podporoval a chválil Yamala, pričom si uvedomoval jeho potenciál zapísať sa do histórie.

S blížiacou sa novou sezónou bude na Hansi Flickovi, aby pokračoval v práci s týmto výnimočným futbalistom, hoci je ťažké si predstaviť, že by Yamal nehrával každý víkend. Jeho vek sa však v súčasnosti zdá byť irelevantný vzhľadom na jeho vyspelosť a vplyv na pole. "Je rozdielový a rozhodujúci," hovoria ľudia zo športového oddelenia Barcelony.

Yamal má byť základným kameňom omladenej Barcelony, ktorý ju povedie do novej éry úspechov. Jeho cesta sa ešte len začína, ale nadšenie z jeho potenciálu je citeľné a klub túži vidieť, ako sa bude dariť tomuto hráčovi, ktorého na Camp Nou považujú za nový referenčný bod.

zdroj: alexpintanel
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
buggo7 Premium
2024-07-11 09:54:51
To je divný nooo, když je to průlomový talent kalibru Lea Messiho. :-D
2024-07-11 12:26:15
Máme základ okolo Yamala len treba vedieť správne pracovať z pár hráčmi z la masie a hlavné nezaťažovať a nedávať veľkú ťarchu na plecia 16r Yamalovy