Vitor Roque je jedným z mnohých hráčov Barcelony, ktorých budúcnosť na Camp Nou je v lete neistá.

Keďže Barça čelí veľkým prekážkam pri jeho registrácii na nasledujúcu sezónu, mnohí očakávajú, že Roque klub opustí, a to buď na hosťovanie, alebo na trvalý prestup. Novinár Matteo Moretto však informuje o tom, ako Barcelona vníma situáciu okolo Vitora Roqueho.

Podľa Moretta sa zdá, že prezident Barcelony Joan Laporta stopol akékoľvek rozhodnutie klubu o Roqueho budúcnosti. Zdá sa, že Barcelona sa chystá zhodnotiť formu hráča, najmä v súvislosti s predsezónnou prípravou, ktorá sa začala včera. Moretto dodáva, že plánom Barcelony je, aby Hansi Flick podrobne posúdil Roqueho výkony v nadchádzajúcej predsezóne.

Už skôr sa objavili informácie, že Roque začal predsezónu už pred niekoľkými týždňami. Brazílčan si skrátil dovolenku a už sa pustil do práce, aby zapôsobil na Flicka. Nový tréner Barcelony dá mladému útočníkovi príležitosť ukázať sa počas predsezónnej prípravy. Na základe jeho výkonov sa bude posudzovať jeho budúcnosť v klube.

V prípade, že Vitor Roque nezapôsobí na trénerský štáb Barcelony, nevylučuje sa možný odchod z Camp Nou. Nie je však žiadnym tajomstvom, že Barcelona uprednostňuje pre útočníka hosťovanie, a to aj napriek tomu, že jeho agent objasnil, že hráč má záujem len o trvalý prestup inam.

Moretto naznačuje, že nie je vylúčené, že Vitor Roque bude poslaný na hosťovanie, napriek tomu, že hráčov agent tvrdí opak. Zatiaľ však Barça aj Roque dúfajú, že hráč zažije solídnu predsezónnu prípravu a bude môcť byť súčasťou seniorského tímu v novej sezóne.

zdroj: @matteomoretto
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-07-11 11:09:26
Štěstí, že nebyl drahý, pro klub v naší situaci by to mohlo znamenat další salvu problémů. Ooo wait :(