Nico Williams je nepochybne cieľom číslo jeden na prestupovom zozname Barcelony. Problémom je, samozrejme, jeho odstupná klauzula vo výške 58 miliónov eur. Keďže Athletic nemá v úmysle začať rokovať, Barça by musela zaplatiť celú sumu hneď. Je úver pre klub reálnou možnosťou?
Väčšina prestupov sa uskutočňuje po dohode oboch klubov, takže nie je potrebné odvolávať sa na odstupné klauzuly, ktoré sú v Španielsku na rozdiel od iných krajín vyžadované zákonom. Náklady na prestupy sa zvyčajne rozložia na niekoľko rokov, takže kluby nemusia účtovať obrovské výdavky počas jedného prestupového obdobia, ale rozložia ich na niekoľko nasledujúcich rokov. Ak sa vyplatí odstupná klauzula, celá suma sa musí zaplatiť naraz.
Podľa Jordiho Batallu z katalánskeho denníka Mundo Deportivo nebude Barcelona schopná získať 58 miliónov eur potrebných na kúpu Nica Williamsa. Očakáva sa preto, že klub bude rokovať o úvere vo výške 100 miliónov eur, ktorý by mu umožnil obnoviť likviditu, čo by sa následne premietlo do voľnejšieho konania na prestupovom trhu. Na tomto mieste zdôrazníme, že La Vanguardia už pred niekoľkými mesiacmi informovala, že rokovania o úvere prebiehajú, takže podľa Mundo Deportivo sa peniaze nemusia nevyhnutne použiť na nákup nových hráčov.
Nico momentálne oddychuje po triumfe na majstrovstvách Európy a trávi dovolenku na Sardínii. Ernesto Valverde ubezpečil, že so svojím hráčom počíta a čaká na jeho návrat do tréningového procesu. Podľa Relevo už majú v Bilbau dosť telenovely okolo Nica Williamsa, ktorý drží klub v neistote a nerozptyľuje pochybnosti o svojej budúcnosti. Čoraz viac indícií naznačuje, že Bask sa stane novým futbalistom Barcelony, ak sa Kataláncom podarí získať potrebné finančné prostriedky na sfinalizovanie prestupu.
zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com
Treba už konečne vyriešiť najdôležitejšie veci:
- zmluva s Nike (pritom sa hovorilo že by mohla byť podpísaná do konca júna)
- náhrada za fond Libero
Bez toho, prípadne hodnotného predaja (nerátam Marca Guiu ktorého kúpila Chelsea za 6M) sa asi nepohneme.