Už nejaký čas sa zdalo byť takmer isté, že Jean-Claire Todibo zmení klub počas aktuálneho prestupového obdobia. Táto informácia má význam pre Barcelonu, ktorá si predajom Todiba do OGC Nice zabezpečila percentuálny podiel na ďalšej operácii s týmto hráčom. Teraz sa zdá, že peniaze skutočne môžu prísť na účet Kataláncov... ale neskôr, ako sa očakávalo.

Pripomeňme, že predajom stopéra do Francúzska Barca nielenže zarobila 8,5 milióna eur, ale zároveň si garantovala 7,5 milióna eur v bonusoch a podľa médií si zabezpečila 20% sumy z ďalšieho prestupu hráča. Výborné výkony Todiba v Ligue 1 neunikli pozornosti potenciálnych kupcov: hoci prestup do Manchestru United komplikuje právna situácia (OGC Nice aj Red Devils v súčasnosti patria rovnakému majiteľovi, a tak by bol prestup nezlučiteľný s predpismi UEFA), o záujemcov nie je núdza. Spomínajú sa medzi nimi napríklad aj Tottenham, West Ham a Chelsea.

Teraz Fabrizio Romano informuje, že novým zamestnávateľom Francúza by sa mohol stať Juventus. Rokovania medzi tímami z Nice a Turína majú vstúpiť do rozhodujúcej fázy.

Čo je však pre Barçu dôležité, Talian uvádza, že operácia by mala mať formu hosťovania s možnosťou spätného odkúpenia na konci sezóny (s najväčšou pravdepodobnosťou povinného). Tieto správy potvrdzuje aj katalánsky denník Mundo Deportivo. Podľa Kataláncov by sa síce dohoda mohla uzavrieť na 40 miliónov eur, o čom sa už nejaký čas hovorí, ale Juventus by musel počas prebiehajúceho prestupového obdobia zaplatiť len poplatok za hosťovanie vo výške 5 miliónov eur. Zvyšnú sumu ako poplatok za prestup hráča by Nice dostalo až v lete 2025.

Podľa Mundo Deportivo by takýto platobný kalendár ovplyvnil aj termíny, v ktorých má Barca dostať svoje percentá. Počas aktuálneho prestupového obdobia by si Blaugranas zaknihovali len jeden milión eur, zatiaľ čo ďalších sedem miliónov by si pripísali na svoj účet až v budúcej sezóne.

Podľa katalánskeho denníka Sport by naopak Barca dostala percentá, ktoré jej prináležia, až keď sa uskutoční definitívny prestup, teda po skončení sezóny 2024/2025.

zdroj: mundodeportivo.es fabrizio romano
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-07-27 12:19:24
Jedná vec, že Nice predáva dosť za menej ako chceli. Mali sme z toho mať viac ako 7-8 miliónov. Ale predsa možno je dobre, že tie peniaze dostaneme až o rok a nepomôže to k dotiahnutiu Olma.
2024-07-27 22:58:53
Mně třeba mrzí, že Todibo nezůstal u nás .....