Gerard Romero sa počas tohto prestupového leta veľa zaoberal témou prestupu Nica Williamsa. Počas jedného zo svojich vysielaní napísal rozhodnutie krídelníka o jeho budúcnosti na kus papiera a sľúbil, že jeho obsah odhalí, keď príde čas. Včera večer načrtol, čo na ňom bolo.
Romero ukázal, že 24. júla naň napísal "Nico bude culé, je tam rozlúčkové video." Novinár na základe zdrojov blízkych futbalistovi vysvetľuje, že mal pripravené video na rozlúčku s Athletic Club. Nakoniec vieme, že Nico sa však do Barcelony nedostal. Dôvodom je podľa Romera to, že mu klub neposkytol dostatočné záruky na registráciu. To by potvrdzovalo verziu, že 22-ročný hráč chcel prestúpiť k Blaugranas, podľa novinára "už bolo všetko rozhodnuté", ale v ceste stáli finančné problémy.
Mimochodom, vidíme, aké problémy boli s registráciou Daniho Olma, takže tento priebeh udalostí je veľmi pravdepodobný. Nevyriešenou otázkou je, prečo sa Barça rozhodla získať v prvom rade jeho a nie Williamsa, keď náklady na získanie týchto hráčov boli podobné a jediným väčším finančným rozdielom bolo získanie úveru na zaplatenie celej prestupovej sumy, s čím by klub tejto veľkosti nemal mať problém.
Gerard Romero desvela el sobre
— Som I Serem FCB (@Somhiseremfcb) August 28, 2024
“Nico será el Barcelona. El vídeo de despedida está preparado”
El jugador tomó la decisión de venir, pero el trato no se concretó porque el club no le dio garantías pic.twitter.com/LeUMrvqdts
zdroj: gerard romero
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia