Podľa informácií katalánskeho denníka Sport prezident FC Barcelona Joan Laporta ubezpečil zainteresované strany, že s registráciou Daniho Olma a Paua Víctora na druhú polovicu sezóny nebudú žiadne problémy.

Obaja hráči, ktorí podpísali zmluvy v lete, budú môcť pokračovať v hre po otvorení januárového prestupového obdobia, hoci ich súčasná registrácia je platná len do 31. decembra. Napriek niektorým obavám je Laporta naďalej presvedčený, že obaja budú plne registrovaní a budú môcť hrávať vo všetkých súťažiach.

Hoci sa prestupová zima oficiálne otvorí 1. januára, Barcelona nemá v úmysle vstúpiť na prestupový trh, pokiaľ to nebude nevyhnutné. Namiesto toho je prioritou katalánskeho klubu vyriešiť registráciu Olma a Paua Víctora. Podľa klubových zdrojov si to nevyžiada predaj žiadneho hráča, hoci nevylučujú možnosť odchodu hráča, ak bude hľadať viac herného priestoru. Konečná registrácia Olma aj Paua Víctora bude zabezpečená prostredníctvom zvýšených príjmov.

Kľúčové zdroje príjmov: Nike a Bridgeburg

Stratégia Barcelony na zabezpečenie bezproblémovej registrácie sa točí okolo dvoch kľúčových finančných záležitostí: novej zmluvy so spoločnosťou Nike a zabezpečenia nových investorov pre projekt Bridgeburg.

Rokovania so spoločnosťou Nike prebiehajú už niekoľko mesiacov a Barça dúfa, že dohodu sfinalizuje do konca roka. Hoci proces postupuje rozvážnym tempom, ako Laporta potvrdil vo svojich posledných verejných vystúpeniach, klub sa snaží zabezpečiť čo najlepšiu dohodu na trhu so športovým oblečením.

Ďalšou možnosťou je potenciálna investícia do spoločnosti Bridgeburg Invest - subjektu Barça Vision. Klub ho ocenil na 408 miliónov eur a dal na predaj 49% svojich akcií, pričom sa usiluje získať 200 miliónov eur. Po sérii rokovaní, dohôd, nezaplatení a ďalších dohôd Barcelona získala 55 miliónov eur, ale stále potrebuje získať zvyšných 145 miliónov eur, vrátane nezaplatených súm a toho, čo zostalo na vymoženie.

Barcelona naďalej hľadá nových partnerov, pričom záujem prejavili dvaja potenciálni investori. Dúfame, že sa do konca roka podarí dosiahnuť dohodu, ktorá zlepší finančnú situáciu klubu a zabezpečí súlad s predpismi o finančnej fair play. Obe tieto finančné rokovania umožnia Barcelone riešiť prípadné problémy s registráciou Olma a Víctora. Vďaka týmto iniciatívam je Laporta naďalej presvedčený, že klub splní všetky požiadavky pre druhú polovicu sezóny 2024/2025.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
107
300

Diskusia

3 komentáre
2024-11-08 11:49:25
Rokovania so spoločnosťou Nike prebiehajú už niekoľko mesiacov a Barça dúfa, že dohodu sfinalizuje do konca roka. 🤣🤣
1. Do konca mája
2. Do konca júna
3. Do konca augusta
Teraz tu máme do konca roka
🤣🤣🤣
Zachviľu sa tu začnú články ako znovu rokujeme s Pumou atď 🤣🤣🤣
2024-11-08 11:53:11
Laporta je asi poriadny sklerotik, lebo si nepamätá čo povedal pred niekoľkými mesiacmi. Niekedy v lete povedal, že dohoda s Nike je otázkou niekoľkých týždňov, ale nepovedal že 20 týždňov.