Pre hráča Barcelony nastáva moment pravdy. Fyzické problémy a predovšetkým skutočnosť, že nie je podstatnou súčasťou skladačky Hansiho Flicka, znamenajú, že súčasnú sezónu Španiela možno označiť za absolútne nevydarenú.

Hráč vedomý si svojej situácie momentálne neprejavuje žiadne známky toho, že by chcel odísť, v krátkom čase bude opäť k dispozícii a rozhodujúci bude len počet minút, ktoré hráč dostane v decembri. Celú situáciu sleduje Sevilla, ktorá by 22-ročného hráča rada získala na hosťovanie, pokiaľ to bude ekonomicky výhodné.

Ansu prechádza záverečnou fázou rehabilitácie po zranení bicepsu pravého stehna, ktoré ho vyradilo z hry na mesiac. Ide o druhé zranenie 22-ročného hráča v tejto sezóne, prvé sa mu stalo ešte počas predsezónnej prípravy. Ako informoval Lluis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport, agent Ansu Fatiho, Jorge Mendes, bol pred niekoľkými týždňami v Barcelone. Klub dal počas stretnutia jasne najavo, že pre jeho hráča bude ťažké získať minúty v tíme, ale že nebude nútený odísť. Ak bude hráčova vôľa zmeniť prostredie, klub jeho žiadosti vyhovie.

Zranenie, ktoré utrpel minulý mesiac, zmarilo Mendesove plány na rozhovory s potenciálnymi klubmi, ktoré by mohli mať o služby hráča Barcelony záujem. Je možné, že sa k tejto téme vráti, keď sa Ansu vráti do plnej kondície. Klubom, do ktorého by mohol Španiel prestúpiť, je Sevilla. Veľkým prínosom sa zdá byť postava trénera Garcíu Pimienta, ktorý je fanúšikom Ansu Fatiho a je presvedčený, že sa mu podarí dostať z krídelníka tú najlepšiu verziu. Ansuov prestup do Andalúzie tesne padol počas letného okna a teraz je tu opäť šanca, najmä preto, že Sevillistas mali v tejto sezóne dosť problémov a potrebujú posily do ofenzívnej formácie.

Situácia nie je jednoduchá, ale operácia by sa mohla uskutočniť. Všetko závisí od rozhodnutia samotného hráča, či sa chce naozaj vzchopiť alebo chytať 'koncovky' vo Flickovom tíme. Vzťah Barcelony so Sevillou je veľmi zložitý, ale ide o hráča, ktorý je ešte veľmi mladý a ak dostane skutočnú šancu hrať, môže byť ešte veľmi užitočný. Zmluva Ansu Fatiho s Barçou je platná do roku 2027, najlepším scenárom by bol skutočný test pre Španiela, t. j. odohraté celé jarné kolo s množstvom minút, ktoré umožní v lete prijať racionálne rozhodnutie, čo bude s 22-ročným hráčom ďalej.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-12-03 18:19:11
Jenom hostování zase...
snapshot Premium
2024-12-03 18:35:30
V lete budeme citat ako chce presvedcit, tvrdo pracovat a ukazat sa trenrovi a stabu