Ako pred niekoľkými dňami informoval Gerard Romero, agenti Ronalda Arauja prišli koncom týždňa do Barcelony a sadli si na rokovanie s Decom. V priebehu niekoľkých týždňov Uruguajčan pravdepodobne predĺži zmluvu.
Ako informoval Toni Juanmarti z katalánskeho denníka Sport, športový riaditeľ FC Barcelona Deco a agenti Ronalda Arauja sa stretli a položili základy novej zmluvy pre stredného obrancu. Podľa novinára sa počas stretnutia, ktoré sa uskutočnilo v posledných hodinách, dosiahol výrazný pokrok smerom k dlhodobému predĺženiu zmluvy.
Juanmarti tvrdí, že hoci obe strany stále čakajú na dohodu v prípade niektorých otvorených otázok, po posledných kontaktoch je podľa nich jasné, že Araujo sa spojí s Blaugranas na dlhé roky. Nepôjde o predĺženie zmluvy len preto, aby sa vyhol svojmu odchodu ako voľný hráč v lete 2026, ale o pevný športový záväzok byť jedným z lídrov tímu. Podľa novinára by nová zmluva mohla byť dokonca oficiálne oznámená už budúci týždeň.
zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia