Jordi Alba poskytol rozsiahly rozhovor pre podcast Offsiders, v ktorom zhrnul svoju kariéru od začiatkov v mládežníckych tímoch Barcelony až po súčasnú etapu v Interi Miami, prešiel cez Nàstic, Valenciu, návrat do Barçy a národný tím.

Národný tím

"Hneď v prvý deň si ma vzal Xavi a povedal mi: 'Budeš krajným obrancom na nasledujúcich desať rokov národného tímu a Barçy.' V tom čase som hral za Valenciu. Odpovedal som 'no...'."

Luis Enrique

"V súčasnosti je pre mňa najlepší. Nemal som Guardiolu, veľmi dobre sa so mnou rozprával, ale pre mňa je najlepší. Pracuje veľmi dobre, je to veľmi blízky človek, pozerá sa na výsledky... V klube nastolil éru."

Spolupráca s Messim

"Nahral by som Leovi, pretože som vedel, že dá gól. Aj sebecky, aby sa to počítalo ako asistencia..."

Odveta Liverpoolu na Anfielde

"V prvom polčase bola fáza, keď som sa necítil dobre. Výsledok bol nešťastný, moja hra nebola dobrá, ale takéto veci sa stávajú. Vždy hovorím, že musíte vydať zo seba to najlepšie, niekedy sa veci nedaria. Bol to strašidelný večer, pre mňa horší ako 2:8 [proti Bayernu]. Prežíval som veľmi zlé chvíle, pretože postup bol na dosah, aj tam sme mali veľa šancí, ale tak to dopadlo. Pre mňa to bol najťažší večer. Bol som nahnevaný, nebudem klamať, ale toto sú zápasy, ktoré nečakáte, ktoré vás šokujú. Aj prvý gól bola prihrávka dozadu, ktorú som urobil s plným úmyslom, ale nevyšlo to. Takéto veci sa mi stali už veľakrát a neskončilo to gólom a nič sa nestalo. Nepríjemné je, že sa mi to stalo práve v tento deň. Nikdy nerád ukazujem prstom na jedného alebo dvoch hráčov, je to každého vec, ale v ten večer som nebol dobrý, nemám výčitky svedomia to priznať. Je to jasné. Bol to pre mňa najťažší večer."

Odchod z Barçy

"Hral som celú sezónu, okrem dvoch mesiacov, keď sa veľa ľudí zranilo, a hral som veľmi dobre a išiel som na majstrovstvá sveta. O odchode z Barçy som neuvažoval, pretože som mal zmluvu na jeden rok plus opciu. Najjednoduchšie pre mňa bolo zostať v klube. Nakoniec som sa rozhodol pre tento krok a neľutujem to, myslím, že som urobil najlepšiu vec. V tej sezóne bolo vidieť, že Jordi nehrá a nepomáha spoluhráčom. Ten rok nebol jednoduchý, pretože som strávil viac času bez hrania. Odohral som jeden dobrý zápas a potom tri bez hrania. Rozhodol som sa na konci sezóny. Najjednoduchšie bolo povedať, že zostanem v Barcelone so svojou rodinou. Ale byť na lavičke... Bolo to dobré aj pre klub. Odišiel som šťastný."

Krídelník, proti ktorému sa hralo najťažšie

"Vždy sa ma na to pýtate a ani neviete, kto to je. V tej sezóne som začal hrať ako krídelník. Pamätám si, že na Mestalle bolo slnečno... A prišiel Racing Santander. Volal sa Kennedy, mal krátke vlasy... Lietal. Urobil zo mňa... Boli štyri hodiny popoludní, bol to pre mňa ťažký zápas. A potom, keďže bol na dobrej úrovni, myslím, že Di María bol najhorší. Di María v Madride bol veľkolepý, veľmi dobrý, ale nielen v útoku, ale aj v obrane sa nezastavil. Je o rok starší ako ja a stále behá. Je to hráč, ktorého som mal vždy veľmi rád."

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Simao Premium
2025-01-23 23:55:03
Áno, lebo ťa vytrtkali do všetkých otvorov ako sa len dalo..
Od toho zápasu alba v podstate ako top obranca skončil. Nikdy nezabudnem v tej hre ten jeho vystrašený a zúfalý ksicht.