Barcelona zajtra nastúpi doma proti talianskej Atalante v poslednom kole ligovej fázy Ligy majstrov. Dnes na predzápasovej tlačovej konferencii odpovedal na otázky novinárov okrem trénera aj Alejandro Balde.

[Marc Brau, Barça One] V Lige majstrov ste doteraz hrali dobre. Zajtrajšia remíza by mohla stačiť na to, aby ste ligovú fázu ukončili na druhom mieste, ale som si istý, že tím bude chcieť skončiť prvý. Aký zápas očakávate?

"Zajtra nás čaká veľmi dôležitý zápas. Postup do ďalšieho kola sme si už zabezpečili, ale hráme proti dobrému tímu. Sme vo výbornej forme. Zápas proti Valencii nám dodal veľa sebavedomia a zajtra budeme bojovať o tri body."

[Anais Marti, La Vanguardia] Chcela by som sa vás opýtať na Ansu Fatiho a Lamina Yamala, ktorí sú vaši blízki spoluhráči. Ako ich vnímate?

"Ansu Fati je jeden z mojich najlepších priateľov. Strávil som s ním veľa času a prežil som s ním veľa spoločných chvíľ. Teraz je v trochu zložitej situácii, ale najdôležitejšie je, že chce hrať a pracovať. Som si istý, že sa vráti, pretože Ansu má úžasný talent a ja ho budem vždy podporovať a fandiť mu. Lamine je na neuveriteľnej úrovni, je to jeden z najlepších futbalistov na svete."

[Alejandro Segura, Rádio MARCA] V tejto sezóne ste strelili už 101 gólov. Podarí sa vám prekonať rekord zo sezóny 2011/12?

"Je pravda, že tento rok strieľame veľa gólov. Na to sa však príliš nesústredíme. Sústredíme sa na vyhrávanie zápasov a získavanie titulov, nie na góly."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] V zápase proti Getafe ste sa stretli s rasistickými urážkami na vašu adresu. Čo by s tým podľa vás mala LaLiga urobiť?

"Bola to komplikovaná situácia. Len preto, že vás traja alebo štyria ľudia urážajú, by sme nemali generalizovať. Myslím si, že som urobil správne, keď som to odsúdil, aby LaLiga konala tak, ako má. Mňa sa to netýka, pretože som černoch a som na to hrdý. Čo ma prekvapuje, je zápas proti Getafe, pretože ma nazývajú černochom a kapitán Getafe je tiež černoch. To by sa malo odsúdiť a mali by sme ísť ďalej."

[Josep Capel, Radio Nacional] Ako je pre vás dôležité mať v tíme veľa hráčov, ktorí sa poznajú z mládežníckych tímov?

"Rozumieme si veľmi dobre. Mám 21 rokov a zdá sa, že patrím k starším hráčom. Je to skupina mladých ľudí, ktorí chcú vyhrávať trofeje. Máme veľa podobných záujmov, vtipov. To je dobrá vec."

Chcel by som sa opýtať na tento rok. Častejšie hráš v základnej jedenástke. Chcel by som vedieť, čo sa zmenilo, že si dokážete udržať takú pravidelnosť?

"Je pravda, že prvá sezóna mi vyšla veľmi dobre a druhá bola kvôli zraneniam komplikovanejšia. Nie je ľahké vrátiť sa po zranení a hrať na vysokej úrovni od prvého dňa. Nie všetci hráči sú ako Pedri alebo Gavi, ktorí sa narodili s vrodeným talentom. Cítim sa dobre po fyzickej aj psychickej stránke. Sme v procese zlepšovania a učenia sa."

[Alex Pintanel, Relevo] Čo si myslíte o tom, že by sa El Clásico mohlo hrať v inej krajine?

"Nemám o tom veľa informácií. Do konca sezóny zostáva ešte veľa mesiacov, takže keď ten dátum nastane, uvidíme, čo sa stane. Dúfam, že sa bude hrať u nás a s našimi ľuďmi. Ak nie, nech sa hrá tam, kde treba."

[Mari Carmen Torres, Marca] Hansi Flick rotuje v bránke, raz hrá Szczęsny, raz Peña. Aký je váš názor na to?

"Iñaki vyzerá dobre, trávim s ním veľa času, je to jeden z najpracovitejších hráčov v tíme. Do posilňovne prichádza ako prvý a odchádza z nej ako posledný.  To sú veci, ktoré sa môžu stať [zmeny], dôležité je, ako ich prijmete a budete ďalej pracovať."

[Carlos Monfort, Jijantes] Je teraz šatňa najjednotnejšia od vášho príchodu?

"Od môjho príchodu máme všetci úžasný vzťah, je pravda, že tento rok sme mladší a to nám pomáha."

[Javier Bordas, Iniestazo] Kde vidíte najväčší priestor na zlepšenie?

"V mnohých veciach. Môžem sa zlepšiť v obrane aj v útoku, mentálne, fyzicky a pokúsiť sa byť jedným z najlepších na svete na svojom poste. Vo veku 21 rokov hrám v prvom tíme Barçy, ale mám na čom pracovať."

[Nacho Jimenez, Mas Que Pelotas] Môžete tento rok dosiahnuť veľké veci v Lige majstrov?

"Máme tím, ktorý to dokáže. Už sme vyhrali Superpohár, v LaLige je Real Madrid mierne vpredu, ale zostáva odohrať ešte veľa zápasov. V Lige majstrov sme veľmi dobrí, vždy sme vyhrali proti najväčším tímom. Je to realita, dokážeme to."

[Adria Regas, El 10 del Barca] Nastali po príchode Hansiho Flicka veľké zmeny v tréningu?

"Každý štáb prináša svoju vlastnú filozofiu práce. Minulý rok sme boli dobrí aj po fyzickej stránke, tento rok sa zdá, že sme na tom lepšie. Nemôžeme sa však vrátiť k predchádzajúcej práci, pretože sme vyhrali aj tituly a musíme si to vážiť."

[otázka v taliančine o Atalante]

"Atalanta je skvelý tím, ktorý odvádza dobrú prácu v Serii A. Minulý rok tiež odviedli skvelú prácu a vyhrali Európsku ligu. Nebude to ľahké, rovnako ako ostatné zápasy v Lige majstrov, kde hráte proti najlepším. A čo ešte povedal? [Balde nepočul preklad] O ktorom hráčovi ste hovorili? [Futbalista sa obrátil na novinára]."

O Gian Pierovi Gasperinim.

"Kto to je? [Balde sa spýtal pracovníka médií, ktorý mu vysvetlil, že hovoril o trénerovi Atalanty]. A (smiech), nemám ani potuchy."

Sústredíte sa teraz viac na Ligu majstrov, keď sa pozeráte na situáciu v LaLige?

"Našou prioritou je sústrediť sa na všetky trofeje. Žijeme všetkými súťažami. Jeden titul sme už vyhrali a musíme bojovať ďalej, aby sme získali všetky tituly."

[Laia Cervello, The Athletic] Videli sme, že Hansi Flick si na tréning priniesol veľkú obrazovku. Na aký účel?

"Toto sa deje už od predsezónnej prípravy. Zvyčajne nám ukazuje videá súpera alebo našej hry a vysvetľuje nám, čo máme robiť a čo nie."

 

zdroj: YT: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.