Situácia Iñakiho Peñu v FC Barcelona sa v posledných týždňoch zhoršila. 25-ročný odchovanec La Masie bol po zranení Marc-André ter Stegena prvou voľbou v bránke Hansa Flicka, ale od minulého mesiaca stratil svoje miesto na úkor Wojciecha Szczęsneho.
Rozhodnutie trénera vyvolalo diskusiu, pričom ľudia v klube dokonca priznávajú, že situácia nebola vyriešená najlepším možným spôsobom. Peña zasa stále nemá jasno v tom, prečo bol z ničoho nič degradovaný, a Flickovo rozhodnutie spochybnilo brankárovu budúcnosť v klube, keďže jeho zmluva vyprší v roku 2026.
Madridský denník AS informuje, že vzťah medzi Peñom a Hansi Flickom v posledných týždňoch utrpel a ochladol. Podľa denníka došlo k nezhodám na nejednom stretnutí medzi hráčom a trénerom, a to najmä kvôli spôsobu, akým Peña žiadal vysvetlenie zmeny na brankárskom poste.
Gólman bol v minulosti na hosťovaní v Galatasaray a v lete nebude mať problém preskúmať iné možnosti, ak sa situácia v Barçe nezmení a bude mu ponúknuté hosťovanie inde. Alternatívna správa od Miguela Rica tiež tvrdí, že medzi nimi nie je všetko v poriadku, pričom odchovanec La Masie je rozladený z Flickovho náhleho rozhodnutia posadiť ho na lavičku na miesto Szczęsneho.
Peña sa preto neponáhľa s predĺžením zmluvy s Barcelonou. Deco zasa nechce, aby do ďalšej sezóny vstúpil niektorý z hráčov, ktorí majú v tíme zmluvu len na jeden rok. Riaditeľ Barçy sa preto možno pokúsi 25-ročnému Španielovi predĺžiť zmluvu, aj keby ho mal v lete predať za dobrú cenu.
zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia