Wojciech Szczęsny si udržal svoje miesto medzi žrďami Barcelony a jeho forma stúpa. Poliak podal v súboji proti Rayu veľmi úspešný výkon a v španielskych médiách si vyslúžil nadšené recenzie.

Szczęsny vyžaroval sebavedomie a zaznamenal štyri zásahy. Barcelonu zachránil v situácii, keď vychytal zakončenie Nteka a potom zblokoval aj Álvarovu dorážku. Možno by bol osud súboja iný, keby sa Szczęsny nechal v tejto situácii prekonať. Brankár mal 54 kontaktov s loptou a prihrával s presnosťou 90%. Jeho práca nohami a výbehy z bránky zostali bez väčšej chyby.

Barcelona so Szczęsnym v zostave ešte neprehrala zápas. Bilancia je 9 víťazstiev a 1 remíza. Okrem toho 34-ročný hráč zaznamenal už 5 čistých kont. Iñaki Peña ich mal v 22 zápasoch 6. Tlač začína mať na poľského brankára čoraz priaznivejší názor. Mundo Deportivo píše, že to bol "Szczęsneho najlepší výkon v Barcelone", zatiaľ čo Lluis Flaquer z Cadena SER priznáva, že čas dal Hansi Fickovi za pravdu a brankár včera vyžaroval istotu a sebavedomie. "Szczęsny vyzeral ako hroch a teraz je z neho mačka. Je lídrom v šatni a odovzdáva mužstvu istotu, ktorú podľa Hansiho Flicka nedával Iñaki Peña," povedal jeho redakčný kolega Sique Rodríguez.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Majo13 Premium
2025-02-18 16:32:59
Má ešt na čom popracovať :) S Penom som minulý rok tŕpol pri vysokých centrovaných loptách, pri Tekovi mám zas teraz podobný pocit pri vybiehaní/nevybiehaní a prihrávkach :-D