Podľa informácií katalánskeho denníka Sport Barcelona neplánuje predĺžiť zmluvu s Andreasom Christensenom, ktorá sa končí v roku 2026, a dánsky obranca by mohol byť v lete na odchode.

Klub už má preplnený stred defenzívy, a preto uvažuje o predaji, najmä keď sa ako možná posila ukazuje Jonathan Tah z Bayeru Leverkusen. Christensen je v tejto sezóne prakticky neustále zranený a zatiaľ odohral len 26 minút. Očakáva sa však, že začiatkom apríla sa vráti, čo by mu mohlo umožniť zohrať kľúčovú úlohu v záverečnej časti sezóny.

Napriek jeho nepopierateľným kvalitám mu zranenia výrazne komplikujú kariéru a pre trénera je presne kvôli tomu nespoľahlivou možnosťou. Barcelona má pritom už teraz silnú konkurenciu v strede obrany, kde o miesto bojujú Ronald Araujo, Pau Cubarsí a Iñigo Martínez. Vzhľadom na tieto okolnosti sa zdá, že predaj Christensena je najpraktickejším rozhodnutím zo športového aj finančného hľadiska.

Predajom dánskeho obrancu by sa nielen uvoľnilo miesto v mužstve, ale aj vygeneroval zisk z transferu, ktorý by sa mohol investovať do iných oblastí. Barcelona hľadá spôsoby, ako zlepšiť vyváženosť svojho tímu, a rozlúčka s hráčmi náchylnými na zranenia je jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť.

Do konca sezóny by Christensen ešte mohol mať vplyv, ak sa mu podarí získať späť plnú kondíciu. Ak bude jeho zotavenie prebiehať podľa očakávaní, mohol by byť k dispozícii pre trénera, keď bude Barcelona hostiť Gironu. Opatrnejší odhad však hovorí, že plne fit bude až začiatkom apríla, možno v čase stretnutia proti Realu Betis.

Keďže Barcelona chce v lete urobiť zmeny v kádri, Christensenova budúcnosť zostáva neistá. Jeho výkony v posledných mesiacoch sezóny by mohli rozhodnúť o tom, či zostane, alebo sa klub rozhodne pre iné riešenie - transfer, ktorý bude výhodný pre obe strany.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2025-03-20 20:30:43
Jednoznačně, v létě Tah místo něj...