Syn Roberta Manciniho Andrea sa pripojil k športovému oddeleniu Barcelony v auguste 2024. Kvôli spolupráci s Decom sa rozišiel so Sampdoriou, ktorá momentálne bojuje o udržanie sa v druhej talianskej lige. Mladý Mancini sa však po ôsmich mesiacoch vracia do Janova.

Mancini mal v spolupráci s Decom monitorovať taliansky trh. Ten je špecialistom v tejto oblasti, čo malo portugalskému športovému riaditeľovi Barcelony pomôcť. Nakoniec jeho práca netrvala dlhšie ako osem mesiacov. Matteo Moretto informuje, že Mancini sa vracia do Sampdorie ako športový riaditeľ, čo už bolo oznámené Barçe.

"Bola to jedinečná príležitosť, nedala sa odmietnuť. Boli sme v kontakte už niekoľko rokov. Syna Laportu dobre poznám a toto leto mi zavolal, či by som mal o tento projekt záujem. Potom sme spoločne pracovali na prestupe Estanisa Pedrola do Sampdorie. Ponuku som samozrejme prijal a prišiel som sem," povedal Andrea Mancini krátko po príchode do Barcelony.

Toto rozhodnutie môže byť pochopiteľné - veď Sampdoria bojuje o zotrvanie v druhej lige talianskej súťaže. Klub potrebuje reštrukturalizáciu, aby nezmizol v hlbinách nižších líg. Deco a Bojan sa potom budú musieť opäť pozrieť na trh a nájsť na talianskom trhu niekoho dôveryhodného, kto bude sledovať taliansky futbalový trh.

zdroj: sport.es, @matteomoretto
foto: X/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.