
Podľa Fabrizia Romana hráč RB Lipsko Xavi Simons stále sníva o návrate do Barcelony, ale vie, že transfer počas nasledujúceho prestupového leta je veľmi nepravdepodobný.
Napriek jeho túžbe opäť si obliecť dres Blaugranas, finančný a športový kontext v tejto fáze sťažuje opätovné stretnutie. Simons, ktorý prešiel slávnou akadémiou Barçy La Masia, prestúpil do Paris Saint-Germain a neskôr sa v januári natrvalo upísal RB Lipsko za 50 miliónov eur, pričom ďalších 31 miliónov eur sa doplatí v bonusoch. Jeho pôsobenie v Bundeslige však nesplnilo očakávania. Holandský internacionál sa preto domnieva, že nastal čas urobiť ďalší krok v jeho kariére a je otvorený novej výzve.
Lipsko je údajne ochotné predať Simonsa, ak niektorý klub ponúkne približne 75 miliónov eur, čo je cena, ktorá Barçu okamžite vyradí z boja. Katalánci sa stále boria s finančnými obmedzeniami a nemôžu si dovoliť takýto výrazný výdavok, najmä nie toto leto. Treba poznamenať, že pred nejakým časom Barcelona a vtedajší tréner Xavi Hernandez túžili podpísať Simonsa, ale PSG odmietlo ponuku na hosťovanie a trvalo na trvalom prestupe, čo Barcelona jednoducho nemohla uhrať.
Napriek neúspechu Simons zostal v kontakte so športovým vedením klubu a dal jasne najavo, že sa chce jedného dňa vrátiť. V súčasnosti sa ako najreálnejšia možnosť javí prestup do Premier League. Záujem prejavili Chelsea aj Manchester United, ktoré majú finančné prostriedky na to, aby splnili požiadavky Lipska. Barcelona síce naďalej hľadá mladého ofenzívneho záložníka, ale vie, že v tejto chvíli nemôže konkurovať klubom z Premier League. Simons tak naďalej sníva o návrate do Barcelony, ale zatiaľ si musí počkať.
zdroj: @fabrizioromano
foto: X/FCB
Diskusia