Ansu Fatimu sa nepodarilo presvedčiť Hansiho Flicka v priebehu sezóny 2024/2025. Španiel mal naďalej problémy so zraneniami, a ak bol k dispozícii, tréner Barcelony na neho nevsadil. Krídelník sa preto pripravuje na odchod z klubu, pričom podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo oňho prejavil záujem francúzsky klub.
Podľa Fernanda Pola z Mundo Deportivo niektoré európske kluby sledujú situáciu Ansu Fatiho, ktorý nemá šancu hrať v Barcelone. Z tohto dôvodu si bude musieť v lete hľadať nového zamestnávateľa. Jedným z klubov, ktoré na 22-ročného krídelníka upierajú zrak, je francúzske AS Monaco.
Fati má s Barcelonou zmluvu do roku 2027, no zdá sa, že ju nemá šancu naplniť. Situácia je dokonca taká, že čím skôr odíde, tým lepšie pre neho, pre trénera Hansiho Flicka aj pre celú Barcelonu. Možno sa táto kariéra ešte dá zachrániť.
V uplynulých dňoch sa k Fatimu vyjadril športový riaditeľ Barcelony Deco: "Mal skvelú predsezónu, pretože sme ho chceli dostať do formy, a potom prišlo zranenie a nemal toľko šancí. Každý si robí svoju analýzu toho, čo chce vo svojej kariére. Ak cíti, že potrebuje dostať viac minút, budeme sa o tom rozprávať. Je to hráč, ktorý má s nami zmluvu a sme s ním spokojní."
A tiež Joan Laporta, prezident klubu: "Chceme, aby hral. Je to chlapec, ktorého v šatni milujú. Musí však hrať. Uvidíme, či v budúcej sezóne dostane viac minút, alebo sa nájde iné riešenie."
zdroj: mundodeportivo.es
foto: X/FCB
Diskusia