Téma brankárskeho postu v Barcelone prináša množstvo mediálnych špekulácií. Nedávno sa dokonca objavili správy, že Barça by chcela predať Marc-André ter Stegena, ak by sa jej podarilo získať Joana Garcíu. Podľa Luisa F. Roja z madridského denníka Marca však Nemec nemá v úmysle klub opustiť.

Novinár uvádza, že Ter Stegenovi sa nepáčili posledné správy v médiách, no prijíma ich s pokojom. Nemá totiž v pláne odísť z Barcelony. Sústreďuje sa na návrat do formy a na súťaženie v Lige národov, po čom si plánuje opäť vybojovať miesto v základnej zostave.

Rojo taktiež tvrdí – v rozpore s nedávnymi mediálnymi informáciami – že vedenie Barcelony neplánuje Ter Stegena predať. Novinár argumentuje, že nájsť nový klub pre nemeckého brankára by bolo veľmi náročné vzhľadom na jeho plat (približne 20 miliónov eur brutto), zdravotnú históriu a vek. Podľa Roja má Barça v úmysle ponechať v kádri Ter Stegena aj Szczęsneho (ktorý údajne súhlasil so zotrvaním na ďalší rok), a čo sa týka Joana Garcíu, Katalánci nechcú prepásť príležitosť na trhu. Preto by ho radi získali a následne poslali na hosťovanie.

Problémom však je, že García zrejme s takýmto scenárom nebude súhlasiť, najmä ak má ponuky z iných klubov. Aspoň také boli posledné mediálne správy k tejto téme. Podobnú verziu prezentuje aj Santi Ovalle z Cadena SER, ktorý uvádza, že 24-ročný brankár by chcel hrať v Premier League a nevníma pozitívne súboj o miesto s Ter Stegenom. García chce mať isté miesto v základnej zostave a byť dôležitým hráčom. A kluby z Premier League mu to podľa všetkého dokážu ponúknuť. Podľa Ovalleho brankár Españolu zatiaľ konečné rozhodnutie neurobil.

zdroj: marca.com cadena SER
foto: X/FCB

Diskusia

7 komentáre
2025-05-30 17:54:51
Jestli tuhle sanci poserem kvuli tomu ze mu nedokazem zajistit aby był brankar cislo 1, na ukór ter stegena. Tak to bude dost zalostne,nechat si ujit tak skvelou financni prilezitost na ziskani . Stegen by mohl mit trosku sebeteflexe. Davno na to u nas nema. Pokud zuztane jako 1 myslim ze to budem litovat
2025-05-30 18:49:00
ter Stegen má poslednú šancu byť na WC ako jednotka nemeckej repre, myslím, že so nenechá ujsť.