Luis Díaz a FC Barcelona – spojenie, ktoré sa ešte pred pár týždňami zdalo ako nereálne. Dnes je to však jedna z najživších prestupových tém. Katalánci ho považujú za cieľ číslo jeden. Kolumbijčan si želá prestup výlučne do Barcelony. A Liverpool? Ten už možno vie, že to bude musieť akceptovať.

Liverpool mení tón. Díaz už nie je nedotknuteľný

Ešte nedávno to vyzeralo jednoznačne – Liverpool nepristúpi na žiadne rokovania. Barcelona bola odmietnutá, navyše jej stále zväzujú ruky pravidlá finančnej fair play. No situácia sa mení.

Podľa viacerých zdrojov – Sport, Mundo Deportivo, novinár Jose Alvarez Haya – Liverpool aktuálne zvažuje rekonštrukciu ofenzívy. Blízko má byť megatransfer Floriana Wirtza za 130–150 miliónov eur. A do hľadáčika sa im dostali aj ďalšie útočné esá ako Alexander Isak či Bradley Barcola.

Ak sa tieto transfery zrealizujú, Luis Díaz by mohol prísť o svoje miesto v zostave. V takom prípade je predaj logickým krokom – zvlášť keď má hráč 28 rokov a jeho hodnota je na vrchole.

Barça má jasno. Díaz je top priorita

Barcelona má v rukách silné karty. Díaz chce prísť len na Camp Nou, odmietol vraj aj lukratívne ponuky zo Saudskej Arábie. Dokonca začal sledovať oficiálny účet Barcelony na Instagrame – náhoda?

Tréner Hansi Flick aj vedenie klubu si jeho profil pochvaľujú – dynamický, univerzálny krídelník, schopný hrať na oboch stranách i ako falošná deviatka. A čo je najdôležitejšie – bol by okamžitou konkurenciou pre Lamine Yamala, Raphinhu či Lewandowskeho. Vzhľadom na aktuálny káder a hĺbku lavičky je takéto meno viac než vítané.

Otázka ceny: 80 miliónov? Nie, ďakujeme

Liverpool oficiálne požaduje 80 miliónov eur. To je pre Barçu mimo realitu – najmä pri snahe dostať sa späť pod kontrolu La Ligy z pohľadu finančných pravidiel.

Podľa viacerých novinárov však platí tichá dohoda, že ak príde ponuka okolo 60–65 miliónov, Liverpool by mohol súhlasiť. Presne to je hranica, ktorú si stanovila Barcelona – ani cent naviac. Klub je ochotný čakať, aj riskovať, že Díaz skončí inde.

Ale všetko nasvedčuje tomu, že hráč aj klub sú na rovnakej vlnovej dĺžke.

Záver: Rysuje sa veľký prestup. Ale bude to na hrane

Barcelona má stanovený strop. 60 miliónov eur. Bodka. A rozhodne vôľa hráča. Liverpool má svoje plány. Potrebuje cash. Potrebuje miesta pre nové hviezdy.

Ak Díaz nepríde, Barcelona pôjde iným smerom. Ale momentálne to vyzerá, že prestup sa môže uskutočniť už v priebehu júna alebo najneskôr začiatkom júla.

A čo potom? Zostava s Díazom, Yamalom, Pedrim, Lewandowskim... to už znie ako tím, ktorý si opäť môže brúsiť zuby na európske tituly.

zdroj: forcabarca.sk, spracované zo zdrojov sport.es, mundodeportivo.es, @Jose Alvarez Haya
foto: forcabarca.sk

Diskusia

3 komentáre
2025-06-12 21:16:03
I 60m za Díaze je přepal, když můžeš mít za 58m Nica a za 55m Lookmana... Rashford by měl být tak varianta D, ještě Leao by šel.
2025-06-13 00:08:47
Takze im pekne zafinancujeme prestup Wirtza/Isaaka/Barcolu 😆