Real Madrid sa definitívne stiahol z prípadného boja o Nica Williamsa. Krídelník Athletic Club sa dostal do hľadáčika Los Blancos len ako možná náhrada za Vinícia Júniora – v prípade, že by prestúpil do Saudskej Arábie. Táto alternatíva je však aktuálne mimo hry.
Vinícius má platnú zmluvu do roku 2027, no rokovania o jej predĺžení viaznu. Brazílčan údajne požaduje vyšší plat ako Mbappé či Bellingham (15 miliónov eur netto za sezónu), čo vedenie Realu odmieta. Hoci je o Vinícia veľký záujem zo Saudskej Arábie, jeho prestup nie je na spadnutie a preto Nico Williams ostáva mimo prestupový zoznam Realu aspoň do leta 2026.
To je dobrá správa pre FC Barcelona. Nico Williams má totiž jasnú preferenciu: zostať v La Lige a prestúpiť do Barcelony. Má silné puto so spoluhráčmi z reprezentácie ako Balde, Lamine, Gavi, Pedri či Fermín. Športový projekt Hansiho Flicka ho láka viac ako peniaze zo zahraničia. A to aj napriek tomu, že Bayern Mníchov či anglické kluby ako Arsenal a Chelsea mu ponúkajú atraktívnejšie zmluvy.
Problémom ostáva len finančná fair play. Barça ešte čaká na potvrdenie od La Ligy ohľadom prestupu brankára Joana Garcíu. Až potom sa môže pohnúť ďalej v rokovaniach o uhradení klauzuly Nica (58 miliónov eur + inflácia).
Barcelonská vízia a víťazná mentalita sú však veľkým lákadlom. Klub tento rok vyhral Ligu, Copa del Rey aj Superpohár a len o tesne vypadol v semifinále Ligy majstrov. Projekt Hansiho Flicka ponúka mladým hráčom reálne šance na rast a úspech – čo Nico veľmi dobre vníma.
Všetko podstatné o telenovela s Nicom Williamsom si môžete prečítať na tomto odkaze!
zdroj: sport.es
foto: X/FCB
Diskusia