Mladý záložník má po troch zápasoch už tri góly a vedie streleckú tabuľku letnej prípravy Barcelony.
Gavi je späť – a vo veľkom štýle. Po dlhom výpadku spôsobenom vážnym zranením kolena, ktoré ho od futbalu odstavilo na viac než rok, sa vrátil odhodlaný zabojovať o miesto v základnej zostave Hansiho Flicka. A zatiaľ to robí najlepším možným spôsobom – gólmi.
Otvorenie skóre po prihrávke od Lamina
V zápase proti kórejskému Daegu FC sa Gavi objavil v základnej jedenástke vedľa Frenkieho de Jonga v systéme s dvojitým pivotom. V 19. minúte výborne načasoval svoj pohyb na hranici šestnástky, spracoval prihrávku od Lamineho Yamala, posunul si loptu na ľavú nohu a presne zakončil – 0:1 pre Barcelonu.
Gavi Gavi!! Gavi!!! pic.twitter.com/VAAeDFv6be
— FC Barcelona (@FCBarcelona) August 4, 2025
Tesne pred koncom prvého polčasu sa Gavi opäť presadil. Tentoraz po prihrávke od Julesa Koundého, ktorú si perfektne spracoval a elegantne preloboval vybiehajúceho brankára Daegu. Gól na 0:3 potvrdil jeho skvelú formu.
Najlepší strelec prípravy
Dvojgólový zápis proti Daegu posúva Gaviho na čelo streleckej tabuľky predsezónneho obdobia. S troma gólmi je aktuálne Pichichi Barcelony. Za ním sú Lewandowski, Lamine Yamal a Ferran Torres, ktorí majú po dva zásahy.
zdroj: Roger Torelló@mundodeportivo.es
foto: X/FCB
.jpg)
Kreatívny playmaker a kontrolór hry Pedri a bojovník, čistič a motor Gavi..
double pivot na dlhé roky.