Situácia okolo odchodov hráčov FC Barcelona zostáva na mŕtvom bode a Hansi Flick už cíti tlak. Klub sa blíži k druhému oficiálnemu zápasu sezóny, no viacerí futbalisti stále nie sú zaregistrovaní. Nemecký tréner sa obáva najmä prípadu Oriola Romeua, ktorého vyriešenie je nevyhnutné pre ďalšie pohyby v kádri.
Romeu na vedľajšej koľaji
Iñaki Peña, Héctor Fort a Oriol Romeu sú stále hráčmi Barcelony, hoci sa očakávalo, že minimálne v prípade stredopoliara z Ulldecona príde k posunu. Romeu neodcestoval na ázijské turné a už niekoľko dní sa pripravuje individuálne v Ciutat Esportiva Joan Gamper. V piatok sa dokonca ani neobjavil na otvorenej tréningovej jednotke spolu s ostatnými spoluhráčmi.
Podľa katalánskych médií sa športové vedenie na čele s Decom a finančným oddelením sústreďuje práve na jeho situáciu. Ide o jeden z najnaliehavejších prípadov, keďže práve jeho odchod by umožnil vyriešiť zápis ďalších futbalistov.
Flick tlačí na riešenie
Najviac netrpezlivo čaká samotný Hansi Flick. Tréner chce mať k dispozícii Gerarda Martína, ktorý zatiaľ nemohol byť zaregistrovaný. Ak má byť pripravený na sobotňajší duel vo Valencii proti Levante, musí sa v najbližších hodinách pohnúť situácia Romeua.
Gerard Martín ako univerzálna zbraň
Martín je pre Flicka cenným hráčom. Už v minulej sezóne zaskakoval na ľavej strane za Baldého a podával kvalitné výkony. Po odchode Iñiga Martíneza ho navyše tréner vníma aj ako variant do stredu obrany, čo si v príprave už vyskúšal.
Flick si hráča vysoko cení: "Nie je zatiaľ zaregistrovaný, ale tvrdo trénuje, má fantastický prístup a mentalitu. To nám pomáha zvyšovať celkovú kvalitu tímu. Verím, že budúci týždeň už budú všetci zapísaní," uviedol na tlačovej konferencii.
Bardghji a Szczęsny bokom
Na Mallorku necestovali nielen Gerard Martín, ale aj Roony Bardghji a Wojciech Szczęsny. Kým pri posledných dvoch Flick nepočíta s účasťou proti Levante, švédsky krídelník v piatok odohral prípravný zápas za rezervu a premenil pokutový kop.
Napätie pred Levante
Nemecký tréner Barcelony sa však vracia k Romeuovi: "Dúfam, že Gerard bude k dispozícii proti Levante. Hovoril som s ním, je to moja práca. Uvidíme, čo sa stane."
Situácia tak zostáva napätá – vyriešenie Romeuovho prípadu je kľúčové pre uvoľnenie miesta v kádri a zaregistrovanie ďalších hráčov. Do sobotného duelu proti Levante bude mať Flick oči upreté práve na Ulldeconu.
zdroj: Sergi Capdevilla@sport.es
foto: X/FCB
.jpg)
.jpg)
Ešte si v sezóne zahrá Gerard dosť zápasov...