Tréner Hansi Flick zrejme opäť opráši nápad, ktorý testoval počas letnej prípravy — presun Gerarda Martína na pozíciu ľavonohého stopéra. Po tom, ako klub nečakane opustil Iñigo Martínez a zamieril do Al-Nassr, zostala Barcelona bez klasického ľavonohého stopéra v prvom tíme.

Návrat Baldeho otvára nové možnosti

Dobrou správou pre nemeckého trénera je návrat Alejandra Baldeho, ktorý by už v sobotu 18. októbra mohol nastúpiť v základnej zostave proti Girone. V posledných dueloch s PSG a Sevillou nastúpil z lavičky, no zdravotne je pripravený. Práve jeho prítomnosť na ľavej strane obrany dáva Flickovi možnosť experimentovať — Gerard Martín by sa mohol posunúť do stredu obrany, zatiaľ čo mladík Jofre Torrents by kryl Baldeho pozíciu na kraji.

Ak sa Flick rozhodne pre túto alternatívu, vyhne sa tak situácii, že v srdci obrany budú hrať dvaja praváci.

Alternatívy z akadémie: Cortés, Cuenca a ďalší

Ak by však tento plán nevyšiel, Barcelona má vo svojej akadémii pripravených ďalších kandidátov.

  • Álvaro Cortés (20) – hráč Barçy Atlètic, ktorý si získava rešpekt svojou silou a spoľahlivým výkonom.

  • Andrés Cuenca (18) – viac technický typ stopéra, ktorý už debutoval v Lige majstrov 2024/25 proti Young Boys.

Obaja momentálne reprezentujú Španielsko na MS do 20 rokov v Čile.

Výhľad do budúcnosti: Mladíci, ktorí čakajú na šancu

Klub zároveň sleduje vývoj niekoľkých mladších talentov:

  • Baba Kourouma (16) – brat Ilaixa Moribu, považovaný za „diamant“ akadémie.

  • Leo Saca (18) – moldavský stopér, ktorý sa vracia po zranení a bol kľúčovou súčasťou Juvenil A pod vedením Bellettiho.

  • Nico Marcipar (17) – argentínsky mladík narodený v Katalánsku, ktorý vyniká fyzickými parametrami.

  • V mládežníckych tímoch sa spomínajú aj ďalší sľubní obrancovia: Landry Farré (18), Alexis Olmedo (19), Mbacke (22), Hafiz Gariba (18) či Álex Campos (17).

Prvý tím má dostatok pravákov

Na pravej strane obrany má Barcelona dostatok možností: Éric García, Pau Cubarsí, Ronald Araujo, Andreas Christensen a Jules Koundé. Flick preto hľadá ľavonohého stopéra, ktorý by doplnil rovnováhu zadnej línie — či už z vlastnej akadémie, alebo zvonka v zimnom prestupovom období.

zdroj: Javier Gascón@mundodeportivo.es
foto: X/FCB

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.