Luis de la Fuente sa po zápase s Gruzínskom opäť dostal do rozporu s vlastnou federáciou. Španielsky tréner počas tlačovej konferencie ponúkol verziu udalostí odlišnú od oficiálneho lekárskeho vyhlásenia RFEF týkajúceho sa zranenia Daniho Olma, čím ešte viac zvýšil napätie medzi Barcelonou a španielskou reprezentáciou.
"Dani prišiel v perfektnom stave, nemali sme žiadnu lekársku správu, len drobné ťažkosti. Neabsolvoval tréningy, pretože sme verili, že sa jeho stav zlepší, ale nakoniec sa bolesti zhoršili a rozhodli sme sa, že pre jeho zdravie bude najlepšie, ak opustí zraz," uviedol De la Fuente.
Problémom však je, že oficiálne stanovisko federácie hovorilo niečo iné. V lekárskom vyhlásení RFEF sa uvádza, že "hráč dorazil na zraz v pondelok s príznakmi svalovej únavy, o čom klub informoval. Postupne sa jeho stav zlepšoval, no počas plánovanej časti tréningu opäť pocítil bolesti v ľavej nohe."
Tento rozpor opäť vrhá tieň na komunikáciu trénera Španielska a prístup k zraneniam barcelonských futbalistov. Dani Olmo už v sobotu priletel do Barcelony a v pondelok absolvuje vyšetrenia, ktoré by mali potvrdiť diagnózu – natrhnutý lýtkový sval s odhadovanou absenciou tri až štyri týždne.
Znovu tak platí, že najväčším poškodeným je samotný hráč a FC Barcelona, ktorá už čelí rozsiahlej maródke a nespokojnosti s prístupom španielskej reprezentácie k jej hráčom.
zdroj: Adrià Fernández@sport.es
foto: X/FCB
Dani prišiel v perfektnom stave, nemali sme žiadnu lekársku správu, len drobné ťažkosti. Neabsolvoval tréningy, pretože sme verili, že sa jeho stav zlepší, ale nakoniec sa bolesti zhoršili a rozhodli sme sa, že pre jeho zdravie bude najlepšie, ak opustí zraz," uviedol De la Fuente. 😂