Obranca FC Barcelony nenastúpil v nedeľnom zápase proti Celte kvôli drobnému zraneniu. Po príchode na zraz reprezentácie sa takisto nezúčastnil tímového tréningu deň pred stretnutím s Ukrajinou. Napriek tomu Didier Deschamps včera večer poslal Koundého do boja v základnej zostave.

27-ročný hráč odohral 89 minút a bol vystriedaný Malom Gustom. Nebol to dobrý zápas Julesa Koundého – podobne ako celý začiatok sezóny – čo skritizoval francúzsky L'Équipe, naznačujúc, že obranca Barçy ešte nie je pripravený hrať na 100% po nedávnych ťažkostiach. Podľa denníka mal Deschamps od začiatku staviť na už spomínaného Gusta, ktorý by v ofenzívnej hre ponúkol viac než Koundé.

Francúzi sú po presvedčivom víťazstve nad Ukrajinou (4:0) už istí účastníci budúcoročných majstrovstiev sveta. Otázkou teda je, či v poslednom kvalifikačnom zápase v Azerbajdžane opäť staví tréner na Koundého. V záujme FC Barcelona by bolo najlepšie, keby si Francúz oddýchol, no na druhej strane, udržanie zápasového rytmu proti súperovi, s ktorým by francúzska reprezentácia nemala mať žiadne problémy (aj po dlhej ceste), by mohlo byť dôležité. Po skončení reprezentačnej prestávky Barcelona doma privíta Athletic. To bude skutočný test formy Julesa Koundého – pokiaľ teda do tohto zápasu nastúpi.

zdroj: sport.es
foto: X/FCB

Diskusia

2 komentáre
2025-11-14 12:10:16
No neviem čo sa s ním deje, ale od začiatku tejto sezóny je to katastrofa, otázka je čo sa za tým skrýva.
2025-11-14 15:44:16
Hrá naozaj zle, je to na lavičku. Momentálne by som obranu skladal rovnako ako bola proti Celte... sprava Eric, Araujo, Cubarsí, Balde.