Barcelona predviedla na Stamford Bridge fatálny výkon, ktorý vyústil do prehry 3:0 a vylúčenia Ronalda Arauja ešte pred prestávkou. Hoci teraz čakajú tím ľahší súperi v Lige majstrov, tento výsledok odhalil kritické slabiny experimentálnej zostavy, pričom najväčší podiel viny nesú kapitán Araujo a Ferran Torres.

Najlepšie: V Lige majstrov teraz bude nejaký čas z kopca (ľahšie)

Dnes ťažko hľadať pozitíva v samotnom zápase, pretože tím sa prezentoval fatálne. Je ťažké kohokoľvek vyzdvihnúť, a ak už, tak to bude brankár. Našťastie teraz v Lige majstrov Barcelonu čakajú omnoho ľahší súperi a dva z troch zápasov na vlastnom ihrisku. Nie je známe, či kompletný počet bodov dovolí ukončiť ligovú fázu na komfortnej pozícii v najlepšej osmičke, avšak netreba rozoberať záležitosti, na ktoré nemáme vplyv. Jednoducho treba čo najvyššie vyhrať tri nasledujúce stretnutia a potom uvidíme, čo z toho vzíde.

Najhoršie: Smutný príbeh o dvoch takých, čo pomohli Chelsea

Po dnešnom zápase by sa dalo postupne „prejsť“ po každom z futbalistov základnej jedenástky a striedajúcich. Koundé za kurióznych okolností strelil vlastný gól a zaznamenal minimálne dve neprípustné straty, Cubarsí prehrával bežecké súboje a mal problém s rozohrávkou, Balde lámal ofsajdovú líniu a preháňal s bravúrou, Frenkie býval oneskorený pri rýchlych akciách Chelsea, Eric García na pozícii záložníka vyzeral ako stopér hrajúci nie na svojej pozícii, Fermín bol dlhé úseky mimo hry, Lamine Yamal bol schovaný vo vrecku Cucurellu, Robert Lewandowski väčšinou behal bez lopty, a striedajúci s výnimkou Raphinhu nevytvorili žiadne ohrozenie.

Osobitný odstavec však patrí dvojici, ktorá sa v prvej polovici spoločne pričinila o to, aby uľahčila úlohu domácim. Ferran Torres začal zápas fatálnou strelou mimo bránky v 100 % šanci, a neskôr hral veľmi nevýrazne, prehrával súboje, strácal lopty a zaznamenal len štyri presné prihrávky pri i tak fatálnej účinnosti 50%. Očividne neustál rolu, ktorú musí krídelník plniť v súboji s tak intenzívne hrajúcim súperom, a mentálny aspekt sa tu zdá byť kľúčový.

Španiela však prekonal kapitán – Ronald Araujo. Okrem obvyklej slabej rozohrávky mal Uruguajčan čo ponúknuť rovnako typickú pre seba bezmyšlienkovitosť. Najprv sa rozhodol objať arbitra a vykričať mu do ucha, čo si myslí o jeho rozhodnutí, a neskôr neskoro vbehol do súpera tak, aby rozhodca nemal právo zaváhať. V dôsledku toho schytal dve žlté karty a ešte pred prestávkou bol vylúčený z ihriska. Je pre mňa ťažké si predstaviť, aby po niečom takom Hansi Flick nemal vážne pochybnosti o nasadení Ronalda Arauja v základnej zostave v dôležitom zápase Ligy majstrov. Všetko sa dá nejako vysvetliť formou alebo chvíľkovým zabudnutím, ale pravidelnosť, s akou kapitán vypína myslenie, je rozhodne príliš veľká, aby sa nebrala do úvahy pri určovaní zostavy.

zdroj: fcbarca.com
foto: X/FCB

Diskusia

5 komentáre
2025-11-26 06:30:53
Ja jen nechápu proč ten Araujo je vůbec kapitán
2025-11-26 07:09:02
Feran by sa po tolkých rokoch mal už konečne odnaučiť zakončovať v páde!!!! To neni normálne aby sa hádzal pri zakočnovaní na zem aj ked ho nikto nebráni a pri spracovaní lopty je v stabilnej pozícii!!!
Potom sa nemôže čudovať, že zahadzuje takéto šance a je nepresný keď sám podvedomo stráca stabilitu pri zakončovaní