Barcelone sa podarilo postúpiť do semifinále Kráľovského pohára po víťazstve nad Albacete na jeho ihrisku 2:1. Na pozápasovej tlačovej konferencii sa objavil Hansi Flick, ktorý dostal otázky o celkovej efektivite tímu a Ronaldovi Araujovi.

[Marta Ramón, RAC1] Ako hodnotíš dnešný výkon tímu, berúc do úvahy, že výsledok bol v skutočnosti otvorený až do samého konca? Trpeli ste trochu? Čo cítiš tesne po zápase?

Hansi Flick: "Keď sa hrá v pohári, vždy... Albacete v tejto sezóne napísalo históriu, dobre sa prezentovali a podobne to bolo aj dnes. Vytvorili sme si mnoho príležitostí, ale znova sme ich nevyužili. Musíme lepšie zakončovať akcie. Bolo by to pre nás ľahšie aj v prvom, aj v druhom polčase. V závere to bolo tesné, ale nakoniec sme si zaslúžili víťazstvo."

[Santi Ovalle, Cadena SER] Chcel som sa opýtať práve na efektivitu tímu. Vytvárate mnoho príležitostí, ale hráči ich nevyužívajú, kvôli čomu musíte na ihrisku trpieť. V posledných dvoch či troch zápasoch to bolo presne takto. Čo o tom môžeš povedať a čo urobiť, aby sa to zlepšilo?

"Tak, ako som povedal. Musíme oveľa lepšie zakončovať akcie, s väčším presvedčením. Tak to vyzerá. Nuž, treba sa tiež pozrieť na to, že sme hrali v stredu, potom v sobotu a dnes je utorok. Menej ako týždeň a máme tri zápasy. Nemožno povedať nič zlé o mentalite, o nastavení tímu, pretože bojujeme až do konca. Je veľmi dobré to vidieť a som hrdý na mužstvo. Zápasy v pohári treba vyhrávať a my sme to urobili, sme v semifinále a každý v Barçi môže byť spokojný."

[Pol Ballús, The Athletic] Chcel som sa opýtať na Ronalda Arauja, ktorý strelil prvý gól od svojho návratu. Po góle pribehol a objal ťa. Čo si myslíš o tej chvíli a čo si myslíš o jeho góle, o jeho návrate?

"Pre neho je to... Ako vždy hovorím: krok po kroku, paso a paso. To je pre neho najdôležitejšie. Teraz pre nás strelil veľmi dôležitý gól, čo mu môže dodať väčšie sebavedomie, väčšiu vieru v seba. To potrebujeme a on to tiež potrebuje. Podporujeme ho, pomáhame mu a... vedie si dobre. Na konci bolo vidieť aj to, že je vyčerpaný, ale tak to už je."

Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z YT: RFEF
foto: X/FCB

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
124
300

Diskusia

2 komentáre
2026-02-04 07:29:01
Ak takto Araujo bude pokračovať v nastúpenej ceste, môže nám byť veľmi užitočný. Ja sa chcem vyjadriť k Martinovi. Z tohto chalana robia umele hviezdu, ale pozrime sa len na včerajší zápas. Bol pri oboch góloch súpera aj keď ten prvý neplatil. Pri prvom neplatnom si vôbec nedržal ľavého útočníka, bol cca 2 metre za ním no našťastie gól neplatil. Ale pri tom, ktorý už platil bol vedľa hlavičkujúceho útočníka na poste, kde nemal byť, ale zasa cca 1,5 metra od neho, takže ho vôbec neatakoval. Robil nezmyselné chyby v prihrávkach. Jedinou hviezdičkou včera bolo, keď myslím že on vyhlavičkoval loptu s prádnej bránky a zabránil tak gólu. A čo sa týka posledných minút po obdržanom góle: dali sme sa neskutočne zatlačiť mužstvom, ktoré sme mali podľa šancí prevalcovať a nakoniec sme radi, že sme postúpili. Neschopnosť premieňať vyložené šance u nás trvá už tretí zápas za sebou. S tým treba niečo veľmi rýchle robiť.
2026-02-04 10:33:34
K té malé efektivitě... alespoň si šance vytváříme. To je pořád o krok blíž ke gólu, než má ve většině zápasů Penal Vardrid :-D