Kríza na krídlach: Prečo sa z barcelonskej pýchy stala slabina? Jules Koundé a Alejandro Balde prežívajú po hviezdnej minulej sezóne prudký prepad formy. Zatiaľ čo Hansi Flick trvá na riskantnej vysokej línii, jeho krajní obrancovia prestávajú stíhať v taktike aj intenzite.
Bez unáhlených záverov, hľadania obetných baránkov a robenia aféry z jedného zlého dňa, ale v tábore Barcelony je niečo, čo vzbudzuje nepokoj, pretože sa to vracia a rany sa nehoja. Samozrejme, prvý polčas zápasu s Atléticom bol z hľadiska intenzity a hry kompletnou fraškou. Každý hráč bol kritizovaný.
Pravdou však je, že veľa problémov sa objavilo na krídlach. Hra oboch krajných obrancov v základnej zostave bola veľmi slabá. A pravda je taká, že v katalánskom klube sa to vníma ako vracajúci sa problém. Hoci sa minulý rok Jules Koundé prezentoval bezchybne a bol silou, s ktorou bolo treba počítať v útoku, v tejto sezóne má ďaleko k svojej normálnej úrovni. Neobnovil svoju pravidelnosť a predovšetkým jeho hra v obrane je ďaleko za očakávaniami.
Požiadavky na Baldeho a Koundého
V prípade Alejandra Baldeho existujú tiež určité obavy týkajúce sa jeho úrovne v obrane. Jeho postavenie v zápasoch s Atléticom bolo veľmi slabé a jeho taktika, ako aj intenzita v súbojoch ukázali, že momentálne nie je v najlepšej forme z hľadiska sebavedomia. Španielsky krajný obranca je vnímaný ako dlhodobý projekt na ľavú stranu, ale očakáva sa od neho viac.
Pred nejakým časom sa objavil drobný náznak, aby sa od dvoch krajných obrancov Barcelony vyžadovalo viac. A zatiaľ táto reakcia a pravidelnosť neprišli. Nikto nepochybuje o statuse Baldeho ani Koundého.
Pravdou je tiež, že ich miesto v základnej jedenástke nie je ohrožené, pretože Cancelo nebol privedený na tento účel ani neponúka potrebnú defenzívnu úroveň v dôležitých zápasoch. Na ľavej strane má Gerard Martín zabezpečovať iba možnosť rotácie, napriek tomu, že dokázal svoju spoľahlivosť v defenzíve.
Ťažká práca v trénerskom štábe
Technický štáb bude naďalej pracovať na tom, aby sa obaja hráči vrátili do najvyššej formy, nevyhnutnej v takých dôležitých zápasoch, ako bol ten na Metropolitano. Požiadavky spojené s vyraďovacou fázou Ligy majstrov a bojom o všetko sú extrémne vysoké a chyby takého veľkého významu, ako v zápase s Atléticom, sa nesmú opakovať.
Musíme dohrať sezónu s týmito hráčmi a nevyhnutné závery budú vyvodené neskôr. Nedá sa však poprieť, že krajní obrancovia majú ďaleko od toho, čo predvádzali v minulej sezóne, a jednou z najväčších výziev pre Flicka a jeho štáb je zlepšenie týchto taktických chýb a koncentrácie a pokus o obnovenie spoľahlivosti. Okrem toho musia prinavrátiť fungovanie vysokého pressingu, čo je kľúčové, ak chcú udržať vysunutú líniu obrany.
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info zo sport.es
foto: X/FCB
Diskusia