Objavujú sa už prvé informácie o súperovi Barcelony v tohtoročnom zápase o Gamperov pohár. Tentoraz môže takýto výber protivníka vyplývať z dohodnutej podmienky pri prestupe Daniho Olma.

Ako uvádza Jaume Marcet z katalánskeho denníka Sport, RB Lipsko je tímom, ktorý má najväčšie šance stať sa súperom Blaugranas v zápase o Gamperov pohár. Dnes nie je isté, či sa zápas Barcelony s Lipskom odohrá na Spotify Camp Nou. Možnosť Estadi Johan Cruyff zostáva na stole, čo by umožnilo predĺžiť práce na štadióne, avšak najpravdepodobnejšie je, že 61. edícia Gampera sa vráti na Camp Nou. V tomto variante by boli finančné príjmy rozhodne vyššie.

Inou možnosťou, analyzovanou v predchádzajúcej sezóne a nakoniec zamietnutou, bolo odohranie Trofeum Joana Gampera mimo Španielska. Táto opcia, ktorá by umožnila nepozastaviť práce na Spotify Camp Nou, nebola úplne vylúčená, ale momentálne má najmenšie šance na realizáciu.

Myšlienka, aby súperom Blaugranas bolo práve RB Lipsko, vyplýva z rokovaní pri prestupe Daniho Olma. Barça sa dohodla s nemeckým klubom na prestupe vo výške 55 miliónov eur plus ďalších 7 miliónov v športových bonusoch a na odohraní priateľského zápasu do roku 2028.

Odohranie stretnutia Barça – Lipsko v rámci Gamper Cupu by naplnilo toto ustanovenie prestupovej zmluvy Daniho Olma. Bola by to prvá účasť Lipska na tomto turnaji a zároveň ôsmy nemecký klub, ktorý sa na Gamperovi predstaví.

Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info zo sport.es
foto: X/FCB

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.