Josep Cubells, sekretár FC Barcelona, práve oznámil výsledky po spočítaní podpisov podpory kandidátov na prezidenta klubu. Ukazuje sa, že hoci traja predkandidáti odovzdali počet podpisov presahujúci potrebný limit, iba dvaja prešli pozitívnym overením.

Po overení podpisov podpory vyzerá konečný stav takto:

  • Joan Laporta – 7226 platných z 8171

  • Víctor Font – 4449 platných z 5144

  • Marc Ciria – 2247 platných z 2844

Aby mohol kandidovať vo voľbách, bolo potrebných 2337 podpisov. To znamená, že Marc Ciria sa napokon nebude môcť uchádzať o post prezidenta, pretože takmer 600 podpisov bolo uznaných za neplatné. Socios si teda 15. marca budú vyberať už len medzi Joanom Laportom a Víctorom Fontom.

Ako uvádza Javi Miguel z madridského denníka AS, nikdy v histórii sa nestalo, aby kandidát v „primárkach“ predložil viac než 20% sfalšovaných alebo neplatných podpisov.

Medzitým klub už pripravuje volebné miestnosti:

Čo ďalej?

Po potvrdení kandidatúr sa začne volebná kampaň, ktorá potrvá 7 pracovných dní (6.–13. marca). Následne zostane už len deň volebného moratória a samotný deň hlasovania spolu so sčítaním hlasov a vyhlásením nového prezidenta Barçy.

Ako vysvetľuje článok 41 stanov FC Barcelona, aby mohol socios hlasovať v prezidentských voľbách, musí splniť päť podmienok: byť plnoletý, nebyť právne zbavený spôsobilosti, mať aspoň ročné členstvo v klube, nemať pozastavené práva socios a byť zapísaný v zozname voličov.

Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z fcbarcelona.com
foto: X/FCB

Diskusia

6 komentáre
2026-03-05 13:01:05
Nedáme si tu aj my na forcabarca virtuálne voľby koho by sme volili? Možno návrh na anketu do nejaké článku počas volieb v budúcom týždni.
2026-03-05 13:10:47
Zůstali dva. Nevím kdo vyhraje, ale tipuji Laportu.