S blížiacim sa letným prestupovým obdobím sa Barcelona aktívne snaží nájsť riešenie problému s Marcusom Rashfordom.
Angličan počas svojho hosťovania v Barçi zaujal. Jeho zmluva sa však končí na konci sezóny, pričom Barcelona má opciu na jeho získanie za 30 miliónov eur. Avšak vzhľadom na súčasnú finančnú situáciu klubu sa táto suma ukazuje ako vysoká, čomu nepomáha ani fakt, že samotný Rashford má vysoké platové požiadavky. To viedlo k neistote ohľadom toho, či Rashford zostane na Camp Nou, čo efektívne prinútilo klub preskúmať trh a hľadať alternatívy.
Barcelona identifikovala štyri ciele
Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo Barcelona určila niekoľko alternatív pre prípad, že sa jej nepodarí podpísať Rashforda na trvalý prestup. Dvaja z nich sú bývalí hráči Barcelony, Jan Virgili a Ez Abde.
Jan Virgili bol jedným z najtalentovanejších hráčov v La Masii predtým, ako sa minulé leto rozhodol pre prestup do Malorky. Virgili takisto neprestáva udivovať, keď vo svojej debutovej sezóne v La Lige zaznamenal šesť asistencií. Vo veku 19 rokov tento mladík Barcelonu dobre pozná a mohol by byť vzrušujúcou alternatívou k Rashfordovi.
Ez Abde na druhej strane odohral za Barçu 14 zápasov predtým, ako sa v roku 2023 pripojil k Realu Betis. V Betise si Maročan pripísal takmer 50 gólových príspevkov (góly + asistencie), čo z neho robí jedného z najproduktívnejších hráčov klubu v posledných rokoch.
Zahraničný talent a hrozba z Madridu
Barcelona sa pozerá aj na ďalšie možnosti, vrátane nórskeho talentu menom Andreas Schjelderup. Schjelderup, ktorý momentálne pôsobí v Benfice, zaujal pozorovateľov svojou kreativitou na krídlach a prekypuje potenciálom.
Napokon sa Barcelona zaujíma o Victora Muñoza, ktorý je takisto bývalým členom La Masie. Muñoz je vychádzajúcou hviezdou tejto sezóny La Ligy, pričom dojem urobil najmä svojimi driblérskymi schopnosťami a produktivitou. Barcelona však môže mať pri snahe o Muñoza zviazané ruky, keďže Real Madrid vlastní 50% práv na krídelníka, ktoré mu môžu pomôcť zablokovať potenciálny návrat hráča do Katalánska.
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es
foto: X/FCB
Diskusia