Sezóna v La Lige je v podstate rozhodnutá, a tak sa pozornosť fanúšikov Blaugranas sústredí na letné posily. Julián Álvarez zostáva pre Barcelonu prioritou číslo jeden, pričom ESPN potvrdzuje prebiehajúce rokovania a niektoré argentínske zdroje dokonca hovoria o prestupe ako o hotovej veci.
Samotný hráč sa k špekuláciám vyjadruje zdržanlivo a tvrdí, že nemá čas dementovať všetko, čo je u hráča s platným kontraktom pochopiteľné.
Cerezo v ofenzíve: Julián zostáva!
Prezident Atlética Madrid Enrique Cerezo sa pred včerajším zápasom s Arsenalom vyjadril k budúcnosti svojej hviezdy veľmi rázne: „Julián je hráčom Atlética Madrid. Je ním dnes, bude ním zajtra a aj v budúcej sezóne,“ vyhlásil Cerezo, pričom neustále otázky médií označil za uštipačné. V kuloároch sa však šepká, že ide o čistú vyjednávaciu taktiku, ktorej cieľom je prinútiť Barcelonu zaplatiť za Argentínčana čo najvyššiu sumu.
Gól a následné obavy o zdravie
Včerajšie prvé semifinále Ligy majstrov medzi Atléticom a Arsenalom prinieslo zmiešané pocity. Julián Álvarez potvrdil svoju extrémnu kvalitu, keď vyrovnal na konečných 1:1, čím udržal šance Los Colchoneros na postup.
Približne pätnásť minút pred koncom však prišiel šok. Súper nešťastne dopadol na Álvarezovu nohu, čo vyústilo do zranenia členka, prípadne kolena. Útočník sa dlho zvíjal na trávniku a musel okamžite striedať. Metropolitano ho pri odchode vyprevadilo búrlivým potleskom, no v oboch kluboch zavládla nervozita.
Atlético tŕpne, či bude mať svojho kanoniera k dispozícii na odvetu o 6 dní. Barcelona pozorne sleduje lekárske správy, pretože vážne zranenie by mohlo celú letnú operáciu definitívne zmariť.
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es a sport.es
foto: X/FCB
Diskusia