Barcelona sa pripravuje na rušné leto, počas ktorého bude musieť posilniť viacero pozícií, ak chce v budúcej sezóne konkurovať v Lige majstrov.
Po odchode Roberta Lewandowskeho musí Barcelona najprv zabezpečiť nového útočníka, pričom tím potrebuje aj nového obrancu a krídelníka. Prestupová aktivita Barcelony v lete však bude silne závisieť od odchodov hráčov, a práve tu by mohol predstavovať problém Marc-André ter Stegen.
Najväčšia letná starosť Barcelony
Podľa denníka Mundo Deportivo sa Ter Stegen má stať najväčšou starosťou Barcelony na letnom prestupovom trhu. Ter Stegen, ktorý je momentálne na hosťovaní v Girone, pokračuje v zotavovaní sa zo zranenia v komplexe Ciutat Esportiva Joan Gamper.
Do konca zmluvy, ktorá platí do júna 2028, mu zostávajú dva roky a poberá jeden z najvyšších platov v kádri. Barcelona pokrývala väčšinu jeho mzdy počas hosťovania v Girone, čo znamená, že finančná záťaž sa nezmiernila tak, ako klub dúfal.
Barcelona s Ter Stegenom do budúcna nepočíta, ale nájsť klub ochotný prevziať jeho plat bude vzhľadom na jeho históriu zranení všetko, len nie jednoduché. Samotný brankár má kvôli osobným okolnostiam veľký záujem zostať v Barcelone alebo sa vrátiť do Girony, čo potenciálny odchod ešte viac komplikuje.
Problém, ktorý obmedzuje míňanie
Dokonca aj po odchode Lewandowskeho, ktorý uvoľnil značný priestor v platovom strope, Ter Stegenov plat naďalej výrazne zaťažuje mzdové náklady a priamo obmedzuje schopnosť Barcelony operovať na prestupovom trhu.
Keďže La Liga je blízko k schváleniu návratu klubu k finančnému pravidlu Fair Play 1:1, na každom ušetrenom eure záleží. Ak nepríde žiadne prekvapenie, jeho situácia sa zrejme natiahne až do samého záveru letného prestupového obdobia.
Môj pohľad
Poznáme Ter Stegena a toto bude veru problém, pretože Nemec je vo veku, kedy môže podpísať posledný lukratívny kontrakt kariéry. Na druhej strane mu ho žiadny klub pri zmysloch neponúkne a to vzhľadom na históriu jeho zranení. Dva roky v Barcelone? Zarobí rozprávkovo.
Hosťovania v tomto smere nepomôže, nakoľko žiadny klub mu nepokryje väčšiu časť mzdy. Tú bude musieť hradiť tak či tak Barcelona a teda z pohľadu finančnej fair play je to z dažďa pod odkvap. Jedinou možnosťou je predať ho. Ale ak ho aj niektorý klub kúpi, ani omylom mu neponúkne takú mzdu, akú má teraz na Camp Nou. Skutočne by som nechcel byť v koži Deca, pretože rozlúsknuť tento oriešok bude ťažké.
autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es
foto: X/FCB
Barcelona je krasne mesto. Je tam povacsinou krasne slnecne pocasie. Su tam blizko plaze.
Brutal klub, s brutalnymi podmienkami.
A este ked maju rovnake platy ako v anglicku? Tak jasne ze sa nepohnem aj keby mam sediet 4 roky na lavicke 😄😄😄