Zatiaľ čo športový riaditeľ Deco prioritne rieši veľké prestupy prvého tímu na čele s Anthonym Gordonom, v tichosti sa pripravuje masívna čistka v štruktúrach rezervného tímu
Barça Atlètic pod vedením trénera Bellettiho prejde v letnom období kompletnou rekonštrukciou ofenzívnych krídelných priestorov. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport nezostane v tíme ani jeden z doterajších krídelníkov, pričom dvere do kádra sa otvárajú dravému mladému prúdu z La Masie a novým posilám z trhu.
Koniec jedného cyklu pre známe mená
Manažérsky štáb pre mládež, ktorý okrem Deca vedú João Amaral, Bojan Krkić a Andrés Manzano, má na stole hromadu otvorených spisov. Najdrastickejšie zmeny postihnú posty krídelníkov, kde doteraz pôsobila osvedčená kvalita v zložení Dani Rodríguez, Aziz Issah, Óscar Ureña a Toni Fernández. Realita je neúprosná – v budúcej sezóne nebude v béčku pokračovať ani jeden z nich.
Najvýraznejším odchodom je Dani Rodríguez, u ktorého sa definitívne uzavrel mládežnícky cyklus. Talentovaný krídelník mal nakročené do prvého tímu a pod Hansim Flickom dokonca debutoval v základnej zostave, no jeho rozlet brutálne pribrzdili vleklé zdravotné problémy. V závere tejto sezóny opäť utrpel zranenie a momentálne sa sústredí na rekonvalescenciu, aby bol stopercentne pripravený na nový angažmán mimo Barcelony.
Ďalšou stratou je Ghančan Aziz Issah, ktorému sa po dvoch rokoch končí hosťovanie a klub si neuplatní opciu na predĺženie. Útočník má na stole zaujímavé ponuky z popredných európskych líg. Podobne je na tom Óscar Ureña, ktorému 30. júna končí zmluva a odíde ako voľný hráč. Vo veku 23 rokov a po sezóne poznačenej zraneniami už preňho pôsobenie v Segunda RFEF stráca zmysel. Posledným do partie je Toni Fernández, ktorý odmieta pokračovať v rezervnom tíme. Jeho jasnou prioritou je trvalý posun do Flickovho áčka, no ak nedostane adekvátny herný priestor, zvolí trvalý prestup alebo hosťovanie v inom prvoligovom klube.
Ťažké zranenie Nomoka a nová krv z La Masie
Komplikáciou pre Bellettiho plány je situácia okolo Sama Nomoka. Tento mimoriadne silný a šikovný odchovanec La Masie utrpel vážne zranenie kolena a hoci má platný kontrakt do roku 2027, jeho návrat na trávniky sa očakáva najskôr koncom roka 2026 alebo začiatkom roka 2027. Prvú polovicu sezóny tak kompletne vynechá.
Vedenie preto okamžite reaguje a staví na dravú mladosť z dorastu. Novými lídrami krídelných priestorov Barça Atlètic sa pre nasledujúci ročník stanú Alex González (posila z tímu Damm, ktorá zažiarila v Juvenile A) a iba 15-ročný supertalent Ebrima Tunkara, s ktorým sa napriek veku mladšieho dorastenca počíta v dôležitejšej úlohe.
Otázna zostáva budúcnosť dvojice Uri Pallàs a Adrián Guerrero, no klub aktívne hľadá minimálne dve typické krídla na prestupovom trhu. Na zozname vyvolených svieti najmä meno Jesse Bisiwu, belgický supertalent z Club Brugge, o ktorého služby má Barcelona eminentný záujem a jeho príchod by mal vyriešiť akútny nedostatok ofenzívnej šírky v Bellettiho kádri.
autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info zo sport.es
foto: X/FCB
Diskusia