Miesto Lamina Yamala v základnej zostave Barcelony je nespochybniteľné, no identita jeho náhradníka zostáva nevyriešená.

V tomto smere, podľa Gabriela Sansa z katalánskeho denníka Mundo Deportivo, Hansi Flick ešte neučinil definitívne rozhodnutie o tom, kto bude v budúcej sezóne slúžiť ako primárna alternatíva za Yamala na pravom krídle. Hoci túto pozíciu v hierarchii kádra momentálne zastáva Roony Bardghji, jeho budúcnosť v klube nie je vôbec zaručená. Pozoruhodné je, že Barcelona zostáva otvorená predaju Bardghjiho a napriek záujmu viacerých klubov doteraz neprišli žiadne oficiálne ponuky. V dôsledku toho Flick a športové oddelenie majú pred sezónou 2026/27 na stole viacero možností.

Bardghji zostáva prvý na rade, no pochybnosti pretrvávajú

Nateraz zostáva Bardghji najzrejmejším náhradníkom Yamala. Švédsky mladík dostal priestor na ihrisku v koncovke uplynulého ročníka, keď Yamal nebol k dispozícii. Nemecký tréner mu veril, keď ho počas tohto obdobia postavil v dvoch zápasoch do základnej zostavy. Napriek týmto príležitostiam sa však Bardghji nedokázal na trávnik ukázať v dobrom svetle.

V súčasnosti je Barcelona pripravená analyzovať ponuky za tohto krídelníka, no doteraz sa v klubových kanceláriách neobjavilo nič konkrétne. Jeho situáciu ovplyvnil aj fakt, že sa nedostal do nominácie svojej reprezentácie na majstrovstvá sveta, čo bol neúspech, ktorý sa odrazil aj na trhovej hodnote mladíka. Pre dnešok platí, že Bardghji zostáva v Barcelone, no neexistuje žiadna istota, že bude obliekať dres Blaugranas aj po zatvorení prestupového leta.

Čo bude ďalej?

Jedným z dôvodov, prečo je Barcelona pokojná pri posudzovaní Bardghjiho budúcnosti, je to, že Flick má k dispozícii niekoľko interných riešení, a Ferran Torres je jedným z nich. Španielsky reprezentant už v minulosti operoval na pravom krídle a mohol by tam byť využívaný častejšie, ak Barcelona toto leto posilní pozíciu hrotového útočníka.

Marcus Rashford je ďalšou možnosťou. Hoci sa Barcelona rozhodla neaktivovať výkupnú opciu dohodnutú počas jeho hosťovania, anglický útočník úplne nezmizol z plánov klubu. Rashford stále dúfa, že sa podarí vyjednať novú dohodu o hosťovaní, čo by Flickovi okamžite poskytlo ďalšiu skúsenú možnosť schopnú pokryť viacero útočných pozícií.

Ďalšou zvažovanou možnosťou je návrat Jana Virgiliho. Barcelona si ponecháva 40% práv na tohto hráča a po zostupe Mallorcy jeho výkupná klauzula údajne klesla na 12 miliónv eur. To by znížilo efektívne náklady Barcelony na približne 7,2 milióna eur, ak by sa rozhodli ísť do obchodu. Stretnutia ohľadom tohto krídelníka už prebehli, no zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie.

autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es
foto: X/FCB

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
127
300

Diskusia

4 komentáre
2026-06-17 16:53:34
Hlavne financie by sa mali dostať konečne k stopérovi. Náhradník za Yamalom aj tak veľa neodohrá v sezóne, takže drahoty ako Rashford by sa ani neoplatili. Takže za mňa zobrať mladého Virgilliho za lacno a prekonvertovať ho na RW. Na RW by vedel prípadne zahrať prípadne aj Ferran a Raphinha. S Virgillim je to 6 hračov na 3 posty, pekne zdvojene.
Marian Premium
2026-06-17 16:54:06
Roony by mal kryť chrbat Yamalovi, ale mal by hrať minimálne polčas každý 2-3 zápas. To, že nehral 20 zápasov a po zranení Yamala hral 2 zápasy, je chyba, pretože Roony vypadol zo zápasového rytmu a Yamal si neoddýchol.
Predať Virgiliho za 3,5 M do Mallorky a po sezóne ho priviest späť za 7,2 M mi príde dosť stupídne.