Otec nórskeho kanoniera Erlinga Haalanda, Alf-Inge Haaland, rozvíril prestupové vody v exkluzívnom rozhovore pre stanicu DAZN España. Hoci jedným dychom podotkol, že jeho syn je momentálne v Manchesteri City maximálne spokojný, dvere veľkoklubu z hlavného mesta Španielska nechal pootvorené dokorán.

Snom každého je hrať za Biely balet

„Erling je v Manchesteri City veľmi šťastný a stále ho tam viaže dlhodobý kontrakt. Aktuálne sa plne sústredíme a tešíme na novú sezónu,“ začal otec hviezdneho útočníka Alf-Inge Haaland.

Najväčšiu vlnu pozornosti a špekulácií však vzápätí pritiahli jeho nasledujúce slová, ktorými prekvapil futbalovú verejnosť:

„Ale na druhej strane – každý by chcel hrať za Real Madrid. Vo futbale nikdy neviete, čo sa môže v budúcnosti stať.“

Rýchly obrat v rétorike: Čo sa zmenilo?

Ešte pred niekoľkými týždňami bol pritom tón vyjadrení rodiny Haalandovcov podstatne ráznejší a nekompromisnejší.

Keď sa počas predvolebnej kampane na post prezidenta Realu Madrid objavili vyhlásenia kandidáta Eduarda Riquelmeho o údajne predbežne dohodnutom prestupe nórskeho útočníka, Alf-Inge Haaland spolu s vplyvnou agentkou Rafaelou Pimentou tieto správy okamžite zmietli zo stola. Rázne vtedy dementovali akékoľvek špekulácie a zdôraznili, že informácie o dohode s Realom Madrid sa nezakladajú na pravde. Dnes je však rétorika okolo hráča viditeľne opatrnejšia.

autor: Lukáš@forcabarca.sk | spracované na základe info od Fabrizio Romano
foto: X/FCB

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
122
300

Diskusia

7 komentáre
jirkam Premium
2026-07-06 08:00:01
Tak to by byla,pro Nás katastrofa
2026-07-06 09:37:34
Priatelia, nesťahujte nohavice. Brod je ešte ďaleko... Naviac, ani trochu neverím, že by fungovala chémia s Mbappém. Musel by Mbappé odísť (čo Pérez nepripustí).