Robert Lewandowski bol už oficiálne predstavený ako nový hráč Chicago Fire a absolvoval svoj prvý tréning s novými spoluhráčmi z tímu. Poliak po štyroch sezónach strávených v Barcelone neskrýva svoje sympatie k Barcelone, ktorá ho privítala aj sa s ním rozlúčila ako s naozajstnou legendou.

Pred tréningovým centrom v Chicagu už na Lewandowskeho čakal tréner Gregg Berhalter, ktorý ho sprevádzal po objekte. Už o dva dni nový klub poľského útočníka obnoví sezónu zápasom proti Vancouver Whitecaps, v ktorom pôsobí dlhoročný priateľ 37-ročného hráča: Thomas Müller.

Prestup Roberta Lewandowskeho prebudil v fanúšikoch Chicago Fire nádej na majstrovský titul, ktorý 'Hasiči' vyhrali vo svojej histórii iba raz, a to v roku 1998.

Dodatočnú príchuť celej veci dodáva fakt, že Chicago je veľmi silným centrom poľskej komunity a samotné mesto bolo kedysi nazývané 'druhým najväčším poľským mestom po Varšave'. V tejto chvíli Chicago Fire okupuje tretiu pozíciu vo Východnej konferencii a je na najlepšej ceste do play-off.

Ťažké lúčenie s Barcelonou

Poľský útočník v rozhovore pre médiá prezradil, že lúčiť sa s Barçou bolo preňho nesmierne náročné:

"Nechcel som hrať za žiaden iný európsky tím okrem Barçy. Nevedel som si to predstaviť. Bolo to ťažké rozhodnutie pre mňa aj moju rodinu, ale som veľmi šťastný, že som sa pripojil k tomuto tímu. Chcem získavať tituly v tejto novej etape mojej kariéry a života."

Lewandowski taktiež žartovne poznamenal, že si bude len ťažko zvykať na chladné a veterné počasie vo Windy City...

autor: Lukáš@forcabarca.sk | spracované na základe info zo sport.es
foto: X/FCB

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
121
300

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.