FC Barcelona je v letnom prestupovom období mimoriadne aktívna. Do klubu prichádzajú posily a zároveň sa uskutočňujú významné odchody. Jedným z nich je aj prestup Ferrana Torresa do parížskeho PSG za takmer 50 miliónov eur. Toto rozhodnutie vedenia však absolútne nechápe legendárny španielsky brankár Santiago Cañizares.

Svoj nekompromisný názor vyjadril v relácii El Partidazo de COPE. Podľa Cañizaresa sa Barça zbavuje útočníka presne vo chvíli, keď prekonal všetky počiatočné prekážky z minulých sezón a dosiahol plnú futbalovú zrelosť.

Bývalý brankár pripomenul Torresove ťažké začiatky po odchode z Valencie do Premier League: „Je to chlapec z Valencie, ktorý odišiel do Manchestru, kde bolo preňho náročné sa adaptovať – pochopiteľne, vo vysoko konkurenčnom tíme, kde preňho nebolo stabilné miesto a keď hral, chýbalo mu sebavedomie.“

Situácia je postavená na hlavu

Cañizares sa domnieva, že Barça urobila skvelý ťah, keď Torresa pred štyrmi a pol rokmi kúpila, no dnes robí obrovskú chybu, keď sa hráč konečne naplno etabloval a predvádza svoj najlepší futbal:

„Barça ho priviedla veľmi rozumne. Aj v Barcelone mal najprv problémy s adaptáciou. Nakoniec to však dokázal, priniesol obrovský prínos, je na absolútnom vrchole svojej kariéry, strelil víťazný gól vo finále majstrovstiev sveta – a oni ho teraz predajú. Celá táto situácia je postavená na hlavu.“

Koho dnes kúpite za 50 miliónov eur?

Legenda španielskeho futbalu poukázala aj na súčasné trhové reálie pri hľadaní náhrady: „Nepúšťajú ho síce zadarmo, pretože 50 miliónov eur nie je žiadny darček, ale 50 miliónov za útočníka, ktorý pravidelne dáva góly... Choďte na prestupový trh a pozrite sa, koho dnes za takéto peniaze dokážete kúpiť.“

Na záver bývalý gólman zdôraznil, že nejde o žiadny unáhlený výkrik do tmy, ale o dlhodobý postoj, za ktorým si pevne stojí: „Hovoril som o tom celé leto a stále to jednoducho nedokážem pochopiť.“

Môj pohľad

A to sa máme znížiť na úroveň Atlética Madrid a držať hráča proti jeho vôli v klube? Ak raz chcel odísť, ďakujeme za všetko, želáme do budúcej športovej kariéry všetko len to dobré. Žiadna zášť.

Po druhé: Je na vrchole a Barcelona hľadá deviatku do základnej zostavy, pretože Torres v Barcelone bol, je a aj by bol len náhradník. Dobrý žolík, ale furt len náhradník. Náhradník bol aj v La Roja na nedávnych MS, kde sa mu podarilo streliť víťazný gól vo finále. Ale jeden gól z neho hráča základu neurobí.

autor: Lukáš@forcabarca.sk | spracované na základe info z Cadena COPE
foto: X/FCB

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
123
300

Diskusia

2 komentáre
2026-08-17 17:20:57
Mali sme si pýtať viac to je pravda. Kľudne sme mohli ísť vyššie aj cez 55m a aj tak by tie peniaze nad to navyše tam išli do City s ktorým sme rokovali o Rodrim. Tým, že by sme im tam zabezpečili prašule od PSG, tak sme si možno mohli vyjednať lacnejší prestup Rodriho k nám.
10m dostane z prestupu Ferrana, tak nám 10m odpusťte z Rodriho ...

To, že sme Ferrana predali je ale určite dobrá vec.
paprik Premium
2026-08-17 17:28:52
Má pravdu v tom ,že za 50 mil.dnes nekúpiš nikoho s Ferranovou produktivitu a aj v tom,že je na vrchole kariéry + ten jeden gól mu dodá sebavedomie. Problém je končiaca zmluva + ten doplatok čo by sme museli MC doplatiť [ak to teda je pravda]. Na druhej strane má Lukáš pravdu, ak niekto nechce byť v Barcelone nech radšej ide. Je mi to ľúto, pretože si dobre rozumel s chlapcami a verím tomu,že túto sezónu by strelil ešte viac gólov. Že nie je 9 do základu to je diskutabilné....kto je, Alvarez??? Momentálne sú na trhu iba tri 9 hodné Barcelony, ale ani jedna k nám nemá šancu prísť.