V klube bude tento rodák z Lleidy tretiu sezónu a už poskočil do B-tímu. Keby ste tohto hráča stretli na ulici, okamžite by ste mu chceli kúpiť nejaký darček, alebo by ste hľadali najbližšu cukráreň, kde by ste mu kúpili čokoládovú tortu.
Pravdou však je, že od 3.6 vlastní tento mladík vodičský preukaz, nikto by však naňho nepovedal, že je už tak "starý", narodil sa 25.9.1993 pretože v tvári má stále výraz malého chlapčeka a v kabíne sa chová až nepirirodzene kľudne. Spoluhráči dokonca niekedy vravia, že sa hanbí.
Pred dvoma rokmi sa ešte v drese Lleidy predstavil v zápase proti výberu Barcelony. On si z toho však nič nerobil a tváril sa ako keby hral hocaký iný obyčajný zápas. Týždeň po zápase zavolali do klubu zástupci Barcelony, že si chcú Jordiho pozvať na testy. On samozrejme súhlasil a behom týždňa bol prestup hotovou vecou. nemohol tomu uveriť, no príležitosť chytil za pačesy. keď sa ho jeden novnár opýtal, kto je jeho vzorom, odpovedal, že je ním jeho o 3 roky mladší brat Xavier. Ten je tiež hráčom Barcelony a od novej sezóny bude pôsobiť v Juvenile A.
Okrem svojho brata Jordi obdivuje taktiež Sergi Roberta. Jordi Quintillá Guasch je ľavonohý záložník, ktorému nerobí problém hrať na akomkoľvek poste v stredovej rade, Tak dobre ako útočiť, vie aj zastavovať súperove protiútoky a na záložníka je dosť gólový, pričom radšej útočí z druhej vlny ako z tej prvej.
zdroj: sport.es