Prvé Clásico v tomto roku je za nami, videli sme atraktívny duel, po ktorom sa Real s Barcou rozišiel zrejme spravodlivou remízou 1:1. V drese Blaugranas sa presadil Cesc Fábregas, za domácich vyrovnával mladík Varane.

7.0 Pinto odchytal výborný zápas. Hneď v úvode stretnutia zneškodnil nebezpečný priamy kop Ronalda, čo sa nepodarí každému. Nechyboval v rozohrávke ani pod tlakom a celkovo pôsobil v bráne Barcelony veľmi istým dojmom. Pri pár šanciach Realu mal aj kus šťastia, no to patrí k tomu. Menšiu chybu spravil v prvom polčase pri vybehnutí zo šestnástky, keď pri bránkovej čiare zle pokryl loptu a nechal sa predskočiť Ronaldom, no obrana bola našťastie na svojom mieste. Dobre zasahoval aj pri centrovaných loptách.


8.0 Dani bol určite jedným z najlepších hráčov Barcy v zápase. Na pravej strane bol v neustálej permanencii, odvádzal výbornú robotu v defenzíve a snažil sa aj smerom dopredu. Bol častým terčom špinavých zákrokov domácich hráčov, no reagoval s chladnou hlavou. Podobne ako Piqué, aj Dani zabránil výborným zákrokom takmer istému gólu v Pintovej sieti. Žltú kartu dostal za faul na Ronalda, čo vyznieva dosť ironicky, keďže v prvom polčase rozhodca Ronaldov faul zozadu na prenikajúceho Alvésa prehliadol. Dani si formu načasoval výborne, v el Clásicu sme ho videli v jeho najlepšej verzii.


8.5 Gerard bol lídrom defenzívy Barcelony a aj mužom zápasu v modro-granátovom drese. Žltá karta v prvej minúte bola z môjho pohľadu dosť prísna, Ronaldo celú situáciu prifilmoval ako sa len dalo. Gerard bol po celý čas pozorný v defenzíve, vynikal v hlavičkových súbojoch a hlavne v situáciách jeden na jedného proti Ronaldovi. V druhom polčase výborne čítal hru a sklzom na poslednú chvíľu zabránil gólu Ronalda do prázdnej bránky. Chybu spravil pri vyrovnávajúcom góle Varaneho, no to nemení nič na tom, že odohral vynikajúci zápas. Na svoje konto si pripísal najviac získaných lôpt spomedzi všetkých aktérov na ihrisku.


7.5 Carles taktiež odohral zápas na vysokej úrovni, v stopérskej dvojici s Piquém mu to ide a ukázalo sa to aj v prestížnom el Clásicu. Bol platný v hlavičkových súbojoch, dobre organizoval obranu a celkovo tímu dodával istotu. Bojoval ako lev a v šestnástke často svojimi načasovanými zákrokmi zabránil nebezpečným situáciám. Žltá karta za protestovanie mi opäť prišla trochu nespravodlivá, ak má niekto právo diskutovať s rozhodcom, tak je to práve kapitán tímu.


6.0 Jordi si zápas odmakal, mal svetlé chvíľky, no nebol to jeho najlepší výkon. V prvom polčase po peknej Iniestovej prihrávke zahodil veľkú šancu a rovnako si počínal zoči-voči Lopézovi aj v druhom dejstve. V medzihre dokázal aj pod tlakom udržať loptu na kopačke, no v el Clásicu sa šance musia premieňať. V druhom polčase mal po presunutí Ronalda problémy.


7.0 Proti tímu, akým je Real Madrid, je nemožné zabrániť všetkým protiútokom, no Sergio si aj tak počínal výborne. Opäť vynikal pozičnou hrou, získal množstvo lôpt a v rozohrávke bol takmer bezchybný. Niekoľko situácií vyriešil s jemu typickou ľahkosťou.


7.0 Cesc dal po Messiho prihrávke veľmi dôležitý gól na súperovom ihrisku, čo v konečnom dôsledku môže znamenať postup Barcelony do finále. Na druhej strane, po prieniku Alvésa a následnej prihrávke spálil veľkú šancu na poisťovací gól. V strede poľa pôsobil niekedy dosť ťažkopádne, no na druhej strane mu nemožno vytknúť snahu o finálnu prihrávku. Nakoneic mohol byť opäť jedným z hrdinov, keď poslal vynikajúci pas do behu Pedrovi, no ten s celom situáciou naložil trestuhodne zle. Suma sumárum, Cesc podal kvalitný výkon okorenený gólom.


7.0 Xavi odohral zápas na svojej vysokej úrovni, no chýbalo mu kus šťastia. Jeho priamy kop skončil na brvne domácej svätyne a neskôr po chybe domácej obrany a prihrávke Fábregasa zlyhal v stopercentnej gólovej príležitosti. Bol znovu majstrom prihrávok v strede poľa, no po Cescovom góle mohol hru Barcelony režírovať aj rozvážnejšie, v čase, keď mala Barca kontrolovať hru, pôsobila miestami až príliš ľahkovážnym dojmom a len vďaka zákrokom Piquého a Alvésa neinkasovala z rýchlych protiútokov domácich.


7.5 Andrés bol opäť výraznou postavou stretnutia, bol takmer neoddeliteľný od lopty a dokázal manévrovať aj v zhustenom priestore. V prvom polčase vtipnou prihrávkou ponúkol šancu Albovi, no ten sa pred bránkou nezorientoval správne. Jeho herný prejav bol vôbec najlepší spomedzi všetkých našich ofenzívnych hráčov.


6.5 Na Messiho hlavu sa zniesla po zápase spŕška kritiky hlavne od diskutujúcich na rozličných fórach, no navrhujem, aby si dotyční nabudúce radšej otvorili oči. Leo bol v zápase sústavne pod dozorom, sťahoval s atak viac do stredu poľa a spoločne so Xavim a Iniestom tvorili hru Barcelony. Utŕžil množstvo faulov, takmer vždy, keď sa pokúsil o prienik, skončil na zemi. Prihral na jediný gól svojho tímu a ak by rozhodcovia robili svoju prácu, tak, ako by mali, mohol postupovať sám na brankára po zle odpískanom offside. Pred vyrovnávajúcim gólom navyše postupoval do šestnástky súpera, no Carvalhova úmyselná ruka mu v tom zabránila, samozrejme bez povšimnutia hlavného arbitra.


4.5 Pedro sa zameriaval sa na svoju zvyčajnú prácu bez lopty, napádal domácich obrancov s veľkým nasadením, no to bolo z jeho strany všetko. Bol najmenej platným hráčom Barcelony, často sa mu nedarilo zapojiť sa do hry, napriek tomu, že v strede poľa sa snažil s Alvésom držať pravú stranu, stratil aj dosť lôpt. Svoj matný výkon korunoval po Cescovej prihrávke v druhom polčase, kedy išiel sám na brankára domácich, no zlyhal. Jeho striedanie malo zrejme prísť skôr.


Striedajúci


N/A Alexis prišiel na ihrisko namiesto Pedra a priniesol menšie oživenie, no nemal veľa príležitostí na prejavenie sa. Prezentoval sa jednou peknou prihrávkou do šance Messimu.


N/A Thiago v závere stretnutia striedal Cesca Fábregasa.


Hodnotenie mužstva 6.5


Remíza so Santiago Bernábeu v pohárovej matematike rozhodne nie je zlým výsledkom, no vzhľadom na priebeh zápasu predsa zanechala u mnohých culés trpkú príchuť. Šance boli na oboch stranách, no tie väčšie spáli práve hráči Barcelony. Predovšetkým slabá strela Xaviho, ktorú zastavil Varane, nevyužitý nájazd Pedra a strely Fábregasa a Albu nás môžu ešte mrzieť. Zápas bol väčšinou v réžii Barcelony, no Real sa prezentoval výborným výkonom s aktívnym presingom a perfeknte zvládnutými protiútokmi, ktoré naši obrancovia často zastavovali až na poslednú chvíľu. Ako býva v posledných rokoch zvykom, ani tentokrát sa zápas medzi Realom a Barcou nezaobišiel bez situácií, ktoré tomuto stretnutiu nerobia dobré meno. Ak si porovnáme pomer faulov na každej strane (15:5), tri žlté karty na kaťdej strane vyznievajú trochu komicky. O všetkom sa rozhodne 27. februára na Camp Nou, Barca má lepšiu východiskovú pozíciu a postup vo vlastných rukách.

zdroj: forcabarca.sk

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
107
300
Váš účet je zablokovány! Nemôžete pridávať komentáre do:
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.