Ako bývalý hráč oboch semifinalistov tvrdí holandský defenzívny záložník, že oba tímy sú veľmi vyrovnané a majú veľmi podobné štýly hry. Je si istý, že to budú dva úžasné zápasy a že tím, ktorý z tohto dvojzápasu vyjde, pozdvihne vo Wembley nad hlavu ušatú trofej.
Mark van Bommel síce v Barcelone strávil len jednu sezónu, zanechal na seba dobré spomienky. V Bayerne Mníchov zas odohral dokopy až štyri sezóny. V rozhovore pre fcbarcelona.cat povedal aj: "Kto vyhrá tento dvojzápas, vyhrá celú Ligu majstrov. Toto malo byť finále." Ďalej spomínal aj na svoju minulosť v oboch tímoch: "V oboch tímoch som bol veľmi šťastný. V Barcelone som vyhral za jednu sezónu štyri trofeje a v Bayerne za štyri sezóny šesť trofejí."
Aj keď je dvojzápas podľa neho vyrovnaný, Barca má vraj miernu výhodu. "Druhý zápas sa hrá na Camp Nou. Bayern má síce mometnálne lepšiu formu, ale Barca má lepšiu dlhodobú formu, keďže sa dostala do šiestich semifinále Ligy majstrov po sebe."
"Barcelona a Bayern sú veľmi podobné tímy. Oba rady držia loptu, rady veľa prihrávajú a sú silné smerom dopredu. Či zanechajú nejakú stopu zranenia? Pochybujem. Bayernu chýbajú Kroos a Badstuber, ktorých môžu ľahko nahradiť, Barce zas niekoľko obrancov, ale už len samotná prítomnosť Carlesa Puyola je pre súpera hrozivá. Ten muž je úžasným príkladom pre všetkých a skvelým kapitánom."
Hoci sa bývalý kapitán Bayernu vyjadril, že finále bude nemecko-španielske, nechcel povedať, kto je jeho favoriť z druhého semifinále.