Pred nami je posledný duel v tomto roku. Zverenci Luisa Enriqueho sa v ňom stretnú s Realom Betis, pričom môžu zavŕšiť megaúspešný rok 2015. Zaujímavé pritom je, že súper Blaugranas porazil Barcu na jej štadióne naposledy v roku 1998.

Dve kolá pred koncom vtedajšej sezóny Betis porazil celok Luisa Aragonésa na Camp Nou pomerom 3:1. Duel otváral presným zásahom Winston Bogarde, ale za domácich stihol do polčasovej prestávky vyrovnať Alfonso Pérez. V druhom polčase však duel rozhodol Finide Giorge dvomi gólmi.

Celkovo vyhrali Los Beticos na Camp Nou len trikrát. V sezóne 1980/81 tiež pomerom 1:3, keď skórovali Benitez, Moran a Cardeñosa (za Barcu Krankl) a neskôr ešte v sezóne 1985/86, keď Katalánci po víťaznom góle Pichi Alonsa prehrali 1:2.

V stredu nás čaká päťdesiaty duel medzi Barcou a Betisom, pričom štatistiky jasne vravia pre Blaugranas. Katalánci vyhrali 38 zo 49 duelov, osemrkát remizovali a prehrali len štyri ráz.

Zdroj: fcbarca.com

frkmrk

2
2015-12-26 20:16:30

ak vyhraju aj 3ku2 bude prekonany rekord Realu o 1 gol,to zn. 179golov za rok.

galibier

2
2015-12-27 12:33:18

super proti ktoremu sa nam dari,ale tych LEN 19 inkasovanych golov je vcelku varovnych...obrana zda sa im funguje.Ale verim ze ich dame a teda este aj o tie tri goliky,nech vymazeme Real.

quentin

2
2015-12-27 13:58:32

Áno, zdá sa, že Betisu obrana funguje. Pokiaľ nezaparkujú autobus pred šestnástkou a budú chcieť aj hrať, tak mimo víťazstva a 3 bodíkov by ten gólový rekord mohol padnúť. V každom prípade, dúfam, že to Dajto bude vysielať a užijeme si to:D Visca el Barca!