Katalánci včera dokázali vyhrať aj na pôde Sportingu Gijón a svoj náskok na čele Primera Division pred druhým Atléticom natiahli už na 6 bodov. Darilo sa hlavne Messimu, ktorý sa prehupol cez 300. gólovú hranicu v La Lige a naďalej si píše históriu.

Bravo - 6

Čiľan v bráne veľa práce nemal. Pri vyrovnávajúcom góle však toho veľa urobiť nemohol. Po celé stretnutie bol viac divákom ako hráčom.

Aleix - 5

Aleix si svoj zápas odohral, ale nedarilo sa mu až tak dobre predovšetkým pri útočení. Našťastie nechyboval vzadu.

Piqué - 7

Bol lídrom obrany, no v prvom polčase sme v nej nejaký ten zmätok videli. Neskôr jeho výkon kvalitatívne stúpol a Sporting v druhom polčase veľkú príležitosť nemal.

Mathieu - 6

Mathieu odohral vcelku dobrý zápas. Je jasné, že v strede obrany sa cíti lepšie ako na jej ľavom kraji a ešte lepšie je, ak tvorí stopérsku dvojicu s Piquém.

Adriano - 4

Vo viacerých akciách bolo jasné, že už nemá tú potrebnú sviežosť z minulých sezón. Pri vyrovnávajúcom góle Sportingu si nezastal svoju pozíciu a Busquets už gólu zabrániť nedokázal.

Busquets - 6

Mal v zápase množstvo práce, pretože musel zaskakovať aj za chybujúceho Adriana. Neskôr dostal žltú kartu, svoju piatu v sezóne, kvôli ktorej bude v najbližšom zápase proti Las Palmas pauzovať.

Rakitič - 6

Nebol to jeho najlepší zápas. Akoby nemal svoj deň, no napriek tomu si odpracoval svoje. V druhom polčase bol na očiach ešte menej.

Turan - 5

Ešte sa adaptuje. Zápas mu veľmi nevyšiel. Robil priveľa nevynútených chýb a Luis Enrique mu počas zápasu pri čiare dával dodatočné pokyny ako hrať.

Messi - 10

Argentínčan rozhodol. Na konto si pripísal 2 góly a mohol aj tretí, ale penaltu pustil Suarezovi. Napriek tomu sa prehupol cez 300 gólovú hranicu v Primera Division.

Suarez - 10

Neúnavne bojoval po celý zápas, prihral Messimu na gól, sám jeden skvelý strelil. Škoda nepremenenej penalty. Aktuálne najlepší strelec La Ligy však potiahol tím za výhrou.

Neymar - 9

Brazílčan ťahal útoky po svojej strane a robil obrane súpera veľké problémy. Mal však vychýlenú mušku. Na jeho strane mu proti Sportingu veľkou oporou neboli ani Turan, ani Adriano.

Náhradníci

Mascherano - 6

Na trávnik sa dostal na posledných pár minút, kedy nahradil Busquetsa, ktorý dostal žltú kartu.

Bartra - 6

Dostal pár minút miesto Piquého, no veľa toho v závere stretnutia neukázal, keďže Sporting sa už dopredu veľmi netlačil.

zdroj: sport.es

Barca18

top komentár
41
2016-02-18 13:06:29

Vidalovi sa nedarilo pri útočení no neviem však si pripísal asistenciu a Turan myslím že mohol mať aspoň 6 dobre pracoval pri odoberaní lopty súpera možno smerom dopredu bol nie až tak dobrý ale neodohral až tak zlý zápas.

katalanec

34
2016-02-18 13:26:09

Arda vybojoval minmálne 5-6 lopt a to ešte na súperovej polovici, odohral dobrý zápas, dopredu to ešte neni síce ono ale to príde všetko časom

lovefootball

16
2016-02-18 13:42:38

Suhlas. Arda sa postupne adaptuje, vcera hral docela dobre.

fofo112

23
2016-02-18 13:07:33

tandem Messi&Suarez po štyri goly za dva zápasy skvelé len tak dalej.

Alialigador54

21
2016-02-18 13:29:12

Rakitic 6 sa zobudte ani kazdu loptu podrzal a prihral to a hlavne ze neymarovi date 9 ktoreho to nebol ani zdaleka dobry zapas na co on ma

Teo07

3
2016-02-18 13:48:22

Zvláštne. Tieto hodnotenia píšu renomovaní odborníci z renomovaného športového periodika, ale vždy sa tu objaví miestny odborník odniekiaľ z Hnúšte a rázne treskne po stole, že je to celé na ****!

sid1

16
2016-02-18 14:21:35

ono ale obcas su usmevne. Vcera Leo urcite nehral za 10. Za 10 je vykon ked si urobil s City kuzele na treningu. Takisto Suarez uz odohral podstatne lepsie zapasy. A nemam pocit, ze to hodnotia tak, ze nejlepsi dostane 10b a zvysok porovname voci tomuto zakladu. Mne osobne pridu niekedy tie hodnotenia zavisle prilis na tom ako skoncil zapas. Uhrat vcera s rovnakym vykonom napr remizu 2:2 tak by ma zaujimalo ci by utok mal 10,10,9.

Pipo

6
2016-02-18 14:26:05

To neznamená, že ked je niekto renomovaný odborník, že nemôžme mať iný názor ako oni a že tón ich je zaručene správny. Včera sme sa s viacerými zhodli, že neymarovi moc neišlo. Nehral zle, ale nehral. Tak, ako vždy. Alialigator na neho nepovedal, že nevie hrať futbal, ale len, že nebol to jeho zápas a dostal aj podľa mňa privysoké hodnotenie. Takých 7-8 bodov by som mu dal aj, ale keďže nie som renomovaný odborník, určite som napisal kravinu.