Neymar proti Getafe oslávil svoj 50. a následne aj 51. ligový gól za Barcelonu. Bol to zároveň už jeho 84. zápas v drese Blaugranas.

Jeho 50. gól prišiel v 32. minúte a bol to gól na 3:0 pre Barcelonu. Druhý gól do siete brankára Guaitu strelil v 51. minúte a bol to v poradí 5. gól v zápase.

Neymarov gólový potenciál v Barcelone každou sezónou rastie. V prvej sezóne na Camp Nou dokázal Brazílčan vsietiť 9 presných zásahov. V druhej sezóne si pripísal na konto 22 gólov a v práve prebiehajúcej tretej sezóne má na konte zatiaľ 20 gólov a k tomu 9 gólových prihrávok.

Na 16 z Neymarových 50 gólov prihral Leo Messi. Neymar je vporadí druhým hráčom, ktorému Messi pripravil najviac gólov. Prvým je Pedro Rodriguez s 18 gólmi, na ktoré nahral práve Argentínčan.

V tejto sezóne má Neymar na konte 36 presných zásahov vo všetkých súťažiach. V tej minulej ich dosiahol 42.

zdroj: sport-english.com