Katalánci vo vzájomnom súboji nedali Žltej ponorke šancu a zvíťazili jednoznačne 5:1. V zápase bohatom na góly zažiarili aj hráči, ktorých sme v tejto sezóne tak často na trávniku nevideli. Tomu zodpovedajú aj známky. Hodnotil katalánsky denník Sport.

Cillessen - 7

V základnej zostave jeho meno prekvapilo. Šance sa však chopil a predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Za gól vôbec nemohol.

Semedo - 6

Intenzívny a rýchly. Portugalčan pomohol Messimu aj Dembélému v útoku a to predovšetkým v prvom polčase. V tom druhom hral o niečo hlbšie.

Piqué - 7

V prvom polčase držal Villarreal úplne na dištanc, vynikajúco čítal hru.

Vermaelen - 7

Villarreal na neho nevytvoril až taký tlak, ale v prípade potreby Belgičan vyčistil všetko, čo bolo potrebné. V tejto sezóne určite nesklamal.

Digne - 7

Ak hrá, do zápasu nie je úplne zapojený. Proti Villarrealu však bol. Konštantne útočil a Paulinhovi prihral na druhý gól zápasu.

Busquets - 8

Odviedol si svoju zvyčajnú robotu, prerušoval útoky súpera a začínal tie vo svojom tíme.

Paulinho - 7

Bol veľmi platný v útoku aj v obrane, tvrdo pracoval a strelil druhý gól v zápase.

Iniesta - 8

Barca mala v prvom polčase zápas úplne pod kontrolou a v centre toho všetkého bol práve Andrés. Čím viac mal loptu na kopačkách, tým viac žiaril. Vymyslel druhý a tretí gól tímu. Po hodine hry ho tréner stiahol, Camp Nou mu pripravil veľké ovácie.

Coutinho - 7

Strelil úvodný gól zápasu, s loptou na nohe mal vždy pozitívny prínos pre tím.

Messi - 7

Nikdy nehrá zle. Organizoval hru tímu, vždy bol v centre diania, strelil tretí gól po brilantnej súhre s Iniestom.

Dembélé - 8

Jeho výkon je ťažké ohodnotiť, pretože z jeho strany sme videli hviezdne záblesky, ale aj momenty, kedy sa zdalo, že mu chýba koncentrácia. Práve hviezdne okamihy sa však od neho očakávajú. Najmä posledný presný zásah zápasu bol fantastický.

Náhradníci

Luis Suarez - 6

Tréner ho nechal na lavičke, aby si oddýchol. Pomohol v druhom polčase.

Rakitič - 7

Prišiel miesto Busquetsa na post pivota, no predviedol akciu zápasu, po ktorej Dembélé strelil svoj prvý gól.

Yerry Mina - 6

Odohral posledných 10 minút a Camp Nou mu tlieskal. Má na to, aby v budúcnosti hrával pravidelnejšie.

zdroj: sport.es